• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Rüsvetçi polisleri bu hareket yaktı!

Rüsvetçi polisleri bu hareket yaktı!
Giriş Tarihi: 14.1.2019

’de aracında av tüfeği ile yakalanan vatandaştan 800 lira rüşvet alıp, hakkında işlem yapmadan bırakan iki polis memuru rüşvet ve irtikap suçundan yargılanıyor. Karakola ait kamera görüntülerinde de polislerden birinin rüşveti aldıktan hemen sonra sinkaflı el hareketi yaptığı açıkça görülüyor.

İzmir'de şüphe üzerine durdurulan aracında av tüfeği ile yakalanan ve Alsancak Polis Merkezi'ne teslim edilen Zafer Coşgun'dan 800 lira rüşvet alıp, hakkında işlem yapmadan bırakan polis memurları Sadık İ. ile Erol G. 'rüşvet' ve 'irtikap' suçundan tutuklandı.

PARA CEZASI SANDI
2,5 ay cezaevinde kalan polisler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, açılan dava sonrası ortaya çıkan karakola ait kamera görüntülerinde polis memuru Erol G.'nin rüşveti aldıktan sonra 'Nasıl da aldık' şeklinde sinkaflı el hareketi yaptığı tespit edildi. Arkasından yapılan el hareketinden dava açıldıktan sonra haberdar olan Zafer Coşgun, "Cebimdeki parayı almaları değil, en çok zoruma giden o yaptıkları el hareketi oldu" dedi. Buca'da seyislik yapan Zafer Coşgun'un aracı Konak'ın Çınarlı semtinde şüphe üzerine motosikletli polis timleri tarafından durduruldu. Araçta av tüfeği bulan yunus timleri, hakkında işlem yapılması için Coşgun'u Alsancak Polis Merkezi'ne teslim etti. Alsancak Polis Merkezi'nde Coşgun'un ifadesini alan polis memuru Sadık İ. iddiaya göre şüpheliye cebinde ne kadar parası olduğunu sordu. Coşgun'un cebindeki nakit 800 lirayı alan polis memuru Sadık İ. daha sonra şüpheliyi serbest bıraktı. Başına gelen olayı emniyette çalışan bir yakınına anlatan Coşgun, 'adli para cezası' diye kendisinden rüşvet alındığını anlayınca Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikayette bulundu. Harekete geçen İzmir Emniyeti Gasp Büro Amirliği ekipleri, iki şüpheli polisi gözaltına alarak karakoldaki kamera kayıtlarına el koydu. Kamera kayıtlarında polis Sadık İ.'nin 800 lirayı rüşvet olarak aldığı, paranın bir kısmını da diğer polis memuru Erol E.'ye verdiği belirlendi. Polis Erol E.'nin kameralara yansıyan görüntüsünde ise parayı alıp cebine koyduktan sonra sinkaflı bir el hareketi yaptığı da göze çarptı. Polis memurları nöbetçi mahkemece tutuklandı.
İNTİHAR EDEN VATANDAŞIN EVİNDEN HIRSIZLIK YAPMIŞ
İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan polis Erol E. önceki beyanlarını tekrarladı. Duruşmaya katılamayan polis Sadık İ'nin ise daha önce intihar eden bir kişinin evinden değerli eşyalarını çaldığı gerekçesi ile hırsızlık suçundan halen Menemen T Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu ortaya çıktı. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Ceza avukatı Murat Üstündağ, "Her insan hata yapabilir, biz bu nedenle şikayetimizden vazgeçtik ancak Türk adaletinin gerekeni yapacağına inanıyoruz" diye konuştu.

"EVRAKI HALLETMENİN SEVİNCİ İLE YAPTIM..."
Polisler İzmir 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'rüşvet' ve 'irtikap' suçlaması ile hakim karşısına çıktı. Sanıklar suçlamaları reddederken, Erol E. meslektaşı Sadık İ'nin faturasını ödediğini, buna karşılık söz konusu parayı kendisinden aldığını, yaptığı el hareketini de elindeki evrakı halletmenin sevinci ile yaptığını öne sürdü. Mağdur Zafer Coşgun'un avukatı Murat Üstündağ ise, her insanın hata yapabileceğini bu nedenle şikayetten vazgeçtiklerini belirtti. Mahkeme 2,5 aydır tutuklu olan polislerin tutuksuz yargılanmalarına, suçun niteliği bakımından da davanın Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesine karar verdi.

METİN BURMALI

Rüsvetçi polisleri bu hareket yaktı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN