• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sokakta kalanlara evini açtı

Sokakta kalanlara evini açtı
Giriş Tarihi: 14.1.2019

’de yaşayan , soğukta dışarıda kalan insanların sığınması için, tek başına yaşadığı evin kapılarını açtı. Sosyal medyadan çağrıda bulunan Aran’a birçok kişi başvurdu.

İzmir'de yaşayan Samir Aran isimli bir vatandaş, kış aylarında soğuk havalarda dışarıda kalan vatandaşlar için evinin kapılarını açtı. Duyarlı vatandaş Samir Aran, "Bu soğuk havalarda birbirimize destek olmamız lazım. Elimden bu geliyordu, böyle bir fikir buldum" diye konuştu.

İHTİYACI OLAN BUYURSUN
İzmir'de yaşayan Samir Aran, havaların soğuk olmasından etkilenerek dışarıda kalan vatandaşlara evinin kapılarını açtı. Aran, sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Allah bu soğukta kimseyi dışarıda bırakmasın. Dairem boş. İhtiyacı olan varsa bedelsiz buyursun gelsin paylaşımında" bulundu.

DESTEK OLMALIYIZ
Duyarlı vatandaş, bunun üzerine kendisiyle iletişime geçen kişilere evinin kapılarını açtı. Bu fikrinin bir anda kafasında oluştuğunu belirten Aran, "Evimde dinlenirken soğuğu hissettim. Sonra düşündüm ki bu soğukta dışarıda kalan insanlar nasıl yapıyor, nasıl yaşıyor? Allah herkesin yardımcısı olsun, zor bir durum. Ben de ne yapabilirim diye düşündüm ve boşta olan dairemi soğukta dışarıda kalanlara açmaya karar verdim. Özellikle bu soğuk havalarda birbirimize destek olmamız lazım. Elimden bu geliyordu, böyle bir fikir buldum" diye konuştu.

BAŞKALARI DA YAPMALI
İmkanı olan hayırseverlere de seslenen Aran, "Havalar çok soğuk, Allah herkesin yardımcısı olsun. İmkanı olan vatandaşlarımız da benzer şekilde yaparsa iyi olur. Elinde iki varsa birini ihtiyacı olana verirsen Allah daha da yardımcı oluyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Sokakta kalanlara evini açtı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN