• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'nin Buca ve Bayraklı adayları bugün belli olacak

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan başkanlığında toplandı. CHP'de bugün MYK ve toplantılarının ardından belirlenen yeni belediye başkan adayları açıklanacak.

CHP'nin Buca ve Bayraklı adayları bugün belli olacak

02.02.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 02.02.2019,12:21

CHP'nin yerel seçimler için aday belirleme çalışmaları sürüyor. CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplandı. MYK'da belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından saat 14.00'de Parti Meclisi toplanacak. Bugüne kadar gerçekleştirilen 7 PM toplantısında, aralarında 17 büyükşehirin de bulunduğu 836 belediye başkan adayını belirleyen CHP, bugün ise yeni belediye başkan adaylarını belirleyecek.
Adayları belirlenemeyen İstanbul'da 5, İzmir'de ise 2 ilçe durumu ve tepkiler nedeniyle geri çekilen Şişli ile önceki PM'de reddedilen Silivri belediye başkan adayları toplantılarda ele alınacak. Ayrıca toplantılarda İstanbul'un Beyoğlu, Küçükçekmece ve Maltepe, Kadıköy adaylarının da belirlenmesi bekleniyor.

CHP'de Ordu, Şanlıurfa ve Erzurum büyükşehir, Şırnak, Siirt ve Muş belediye başkan adaylarından bazıları da bugün belirlenecek. PM toplantısında tartışmalı ilçelerin belirlenmesinin ardından Kılıçdaroğlu'nun geri kalan ve tartışmalı olmayan belediye başkanı adaylarını doğrudan kendisinin belirlemesi için yetki alması bekleniyor.

CHP İzmir dağılıyor! Aday listesi çatlağı büyüyor... İttifakı CHP sakladı! PKK’nın sesi HDP itiraf etti! CHP'de art arda istifalar! CHP-İyi Parti-HDP ittifakına tepkiler büyüyor İzmir CHP Menemen teşkilatı istifa etti CHP'den bir istifa daha! CHP Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar partisinden istifa etti CHP 145 belediye başkan adayını daha belirledi CHP, İzmir adaylarını açıkladı Son dakika: CHP İzmir adayları belli oldu mu? CHP İzmir ilçe adayları kimler?

CHP'nin Buca ve Bayraklı adayları bugün belli olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA