• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Arin’in ‘Öykü’süyle hayata tutundular

bekleyen 3,5 yaşındaki ’in ailesi tarafından başlatılan “Öykü Arin’e ” kampanyasıyla bağışçısı arttı.

Arin’in ‘Öykü’süyle hayata tutundular
Giriş Tarihi: 18.2.2019
İzmir'de lösemi teşhisi konulan ve sağlığına kavuşması için tek çaresi ilik nakli olan Öykü Arin Yazıcı'nın ailesi, başlatılan "Öykü Arin'e Umut Ol" kampanyası kapsamında gelecek mutlu haberi bekliyor. Kampanyanın sosyal medyada, televizyon dizilerinde konu edilmesiyle, kök hücre bağışı için Türk Kızılayı'na başvuran donör sayısı arttı. Öykü Arin ile benzer öyküleri olan çocuklar da kampanya sayesinde bağışlanan kök hücrelerle hayata tutundu. Öykü Arin ve ailesini, tedavinin sürdüğü Antalya'da ziyaret eden Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, açıklamada bulundu.

KINIK, şunları kaydetti:

SON İKİ AYDA 100 BİN KİŞİ
Öykü Arin ve ailesinin yaptığı farkındalık dalgası sayesinde, 2018'de topladığımız bütün kök hücre donörü sayısına 2019'un ilk iki ayında ulaştık. 2018'de 110 bin donörümüz bağışçı olmuştu, son iki ayda 100 bin rakamına ulaştık. Birçok Öykü bu sayede hayata tutunacak.

'ACİLİYET DEVAM EDECEK'
Öykü'nün annesi Eylem Yazıcı, "Mart ayına kadar yüzde 100 uyumlu donör bulunmazsa yarı uyumlu olan benden nakil yapılacak ama bu tekrar eden bir hastalık. Uygun donör bulma aciliyetimiz devam edecek" dedi.

Arin’in ‘Öykü’süyle hayata tutundular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA