• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Araplara dijital dünyayı anlattı

İzmirli Melda Araplara dijital dünyayı anlattı
Giriş Tarihi: 4.3.2019

, 2. ve Konferansı’nda bir ilke imza attı. Akın, yeni haklar kazanan Suudi kadınlara ve dijital dönüşüm hakkında eğitim veren ilk kadın oldu

Suudi Arabistan'da kadınlara yönelik dijital dönüşüm ve yapay zeka eğitim programını '2. Suudi Uluslararası Nesnelerin İnterneti Sergi ve Konferansı'nda planlayıp yöneten ilk kadın olan Türk genç girişimci İzmirli Melda Akın, Ortadoğu'da dijital dönüşüm konusunda önemli projelere imza attı. Akın, Türk kadınını başarıyla temsil ederken, yeni haklar kazanan, değişim içindeki Suudi kadınlara yapay zeka ve dijital dönüşüm hakkında eğitim veren ülkedeki ilk kadın oldu. Akın, Suudi Arabistan hükümeti ile yeni projeler üzerine görüşmelerini sürdürüyor.

DEĞİŞİME KATKI SUNDU
Yapay zeka tekniklerini kullanarak özel yazılım geliştirme ve dijital şirketlerin Ortadoğu'da büyüme stratejilerinin planlanması konularında hizmetler sunan Melda Akın, Riyad'ta teknolojide kadın, yapay zeka, makine öğrenmesi, dijital dönüşüm eğitimleri ve seminerleri verdi. Akın, Suudi Arabistan'da düzenlenen 2. Suudi Uluslararası Nesnelerin İnterneti Sergi ve Konferansı'nda Türk kadını adına uluslararası arenada önemli bir ilke imza attı. Ortadoğu'nun en büyük teknoloji organizasyonunda teknolojinin en ileri uygulamalarını anlatan Akın, yeni haklar kazanan değişim içindeki Suudi kadınlara yapay zeka ve dijital dönüşüm hakkında eğitim verdi.

​ERKEKLER YAKINDAN TAKİP ETTİ
Melda Akın, "Bölgedeki kadın modelinin yeniden oluşturulması ve Suudi kadınların teknoloji ile tanıştırması amacını taşıyan bu eğitim programını, Suudi hükümet yetkilileri ile birlikte planladık. İlk defa böyle bir organizasyonda, ilk defa bir kadın, kadınlara yönelik bir program planladı ve yönetti. Hem bu programı dizayn edip gerçekleştirmekten hem de bir Türk kadını olarak ülkemi bölgede temsil etmekten gurur duyuyorum" dedi. Akın, "Eğitimi kadınlar için hazırlamıştık. Ancak ilgi o kadar çok oldu ki eğitime Suudi erkekleri de katıldı. Program bitiminde de çok güzel geri dönüşler aldık. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Bakanlıkla yeni projeler geliştirmek üzerine çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

İzmirli Melda Araplara dijital dünyayı anlattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN