• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kemeraltı’nda bu kaçıncı?

Kemeraltı’nda bu kaçıncı?

11.03.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.03.2019,09:11

’nda yerde oluşan büyük çukur günlerce kapatılmadı. Düşerek burnu kırılan yaşlı kadının ardından bu sefer de başka bir yere düştü

İzmir'in kent merkezindeki en ünlü turistik merkezlerinden Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki bozuk yollar vatandaşların takılıp düşmelerine neden oluyor. Geçtiğimiz hafta alışveriş yapmak üzere Kemeraltı'na gelen yaşlı bir kadın, bozuk yolda bubi tuzağını andıran çukura takılarak düştü. Yüzünü yere çarpan talihsiz kadının burnundan kanlar geldi. Çarşı esnafının çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırılan kadının çekilen röntgen filminde burnunun kırıldığı tespit edildi. Bir haftadır açık olan ve yürüyen vatandaşların takılıp düşmesine sebep olan çukurun son kurbanı yaşlı bir kadın oldu. Günde 4-5 kişinin düşmesine sebep olan çukur için Kemeraltı Çarşısı'ndaki esnaflar hergün hem İzmir Büşükşehir Belediyşesi'ni hem de Konak Belediyesi'ni arayarak şikayette bulunduklarını belirtti. Ancak bozuk yolun düzeldilmesi için yapılan şikayetlere ne Büyükşehir ne de Konak Belediyesi'si bir reaksiyon göstermedi.

DEFALARCA ARADILAR
Hergün birçok kişinin düşmesi ve yaralanmasından sonra esnaf yeter artık dedi. Belediyelerin ilgisizliği üzerine, çarşı esnafı şikayetlerini ısrarla yineledi. Telefonla çok sayıda şikayetlerini belirten esnafa hiçbir şekilde geri dönüş olmadı. Çarşı esnafı 1 haftadır yaptırım olmayınca toplanıp soluğu belediyede aldı. 'Bir şeyide zamanında yapsalar şaşıracağız' diye sitem eden vatandaşlar 1 haftanın sonunda çukuru kapattırmayı başardı. Çukurun 1 haftadır onlarca kişinin düşmesine sebep olduğunu belirten Kemeraltı çarşısı esnaflarından Dilek Uzun (50), "Belediyenin akıllanması uzun sürdü. Ancak bu kadar insan düştükten sonra kapatabildiler" dedi. Şikayette bulunan esnaflardan Umut Yetmez (29), "Gerçekten ilginç bir durum, kaç kere aradık sayısı belli değil. Burada insanların düşmesi, yaralanması umurlarında değil' dedi. Alışveriş için kemeraltı çarşısında bulunan Yılmaz Sarıkaya ise, "Çok işlek bir yol burası, ben de geçerken düşme tehlikesi geçirdim. Hatta etraftaki esnaflara serzenişte bulundum" dedi. Esnaf ise, "Belediye gelmiyor kaç kere şikayette bulunduk ciddiye alan yok' diye konuştu.

Egeli Sabah

Kemeraltı’nda bu kaçıncı? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA