• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

saati! İzmir'de cuma namazı saat kaçta?

İzmirliler ''de saat kaçta?' sorusunu merak ediyor. Müslümanlar için büyük önemi olan Cuma gününde milyonlarca Müslüman erkek camilere giderek ibadetlerini yerine getirecek. Peki İzmir'de cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte 15 Mart ...

İzmir cuma namazı saati! İzmir'de cuma namazı saat kaçta?

15.03.2019, 00:00 Güncelleme Tarihi: 15.03.2019,11:10

İzmir cuma namazı saat kaçta? merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinde il il cuma namazı saatleri belirtildi. İslam alemi için büyük önem arz eden cuma gününde cuma namazını eda etmek isteyenler camilere akın edecek. Peki İzmir'de cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte İzmir cuma namazı saati..

İZMİR'DE CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA?
Diyanet'ten alınan verilere göre İzmir'de bugün cuma namazı saati 13:26 olarak belirtildi.

CUMA NAMAZI NASIL KILINIR?
Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır.

Cuma günü camide öğle namazı vaktinde cemaatle kılınır.

Önce ilk sünnet tıpkı öğle namazının ilk sünneti gibi kılınır. Sünnetin ardından imam-hatip minbere çıkarak oturur. Müezzin, iç ezanı okur. Ezandan sonra imam-hatip kalkarak iki kısımdan oluşan hutbeyi okur. Hutbede cemaati dinî konularda bilgilendirici ve yönlendirici konuşma yapar. Hutbe okunduktan sonra imam-hatip minberden inerek cemaatin önüne geçer ve cemaate iki rekât Cuma namazı kıldırır.

İmam-hatip, Cuma namazının farzına ve cemaate imam olmaya, cemaat de Cuma namazına niyet eder. Tıpkı cemaatle kılınan sabah namazı gibi iki rekât Cumanın farzı kılınır.

Cuma namazında imam-hatip, Fatiha ve zamm-ı sûreyi sesli olarak okur.

Cuma namazının farzı kılındıktan sonra, cumanın son sünneti kılınır. Bu sünnet, öğlenin ilk sünneti gibi kılınır. Böylece Cuma namazı tamamlanmış olur.

En güzel ve anlamlı Cuma mesajları! 15 Mart 2019 Cuma mesajları

İzmir cuma namazı saati! İzmir'de cuma namazı saat kaçta? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA