• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’li belediye öldü sanıp evini yıktı

CHP’li belediye öldü sanıp evini yıktı
Giriş Tarihi: 17.3.2019

’in Karabağlar ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Hadiye Kanat, gelen telefonla 40 yıldır oturduğu evin yıkıldığını öğrendi. Şoke olan yaşlı kadın, “Kavgalı olduğum yan komşum belediyeye gidip öldüğümü söylemiş. Onlar da hiç araştırma yapmamış” dedi

NİDA ALADAĞ

İzmir'de, "Bu kadar da olmaz" dedirten bir olay yaşandı. Karabağlar ilçesinde yaşayan 78 yaşındaki Hadiye Kanat, komşularından gelen telefonla 40 yıldır oturduğu evin yıkıldığını öğrendi.

Kanat, evine gittiğinde imar barışından da yararlandığını söylediği mülkünün enkazıyla karşılaştı. Sorun yaşadığı yan komşusunun şikayeti üzerine belediyenin eve yıkım kararı çıkardığını söyleyen Kanat, "Menderes'te tek odalı evim var. Oraya gittim. Bir geldim evimi yıkmışlar. Komşum belediyeye gidip öldüğümü söylemiş. CHP'li belediye de araştırmadan evimi yıkmış. Tekel'den emekliyim, yıllarca çalıştım, evimi yaptım. Bütün emeklerim enkaz oldu" dedi.

"ELİMİZE İHBARNAME GELMEDİ"

İmar barışından faydalanıp yapı denetim belgesi aldıklarına dikkat çeken torun Hediye Güngör ise, "Bütün işlemlerimizi yasalara uygun tamamladık. Binayla ilgili yıkım kararı olduğu bilgisi verilmedi. Elimize ihbarname gelmedi. Kapıya evin yıkılacağına dair yazı astıklarını söylüyorlar ama kimse görmedi" şeklinde konuştu. Belediyenin yıkma gerekçesi olarak ev sahibinin öldüğünü ve binanın mekruh olduğunu söylediğine dikkat çeken Güngör, "Anneannem her ay bankadan maaş alan, faturalarını ödeyen vatandaş. Nasıl öldüğü kabul edilebilir? Teyidi nasıl alınmaz? Eşyaları içinde olan birinin yaşadığı ev nasıl terk edilmiş kabul edilir?" diye sordu.

'MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN'

Evlerinin yıkılmasından sorumlu olan yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden Hadiye Kanat'ın kızı Şerife Kama, "Evin bulunduğu arsa İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait ama vergi mükellefi kaydımız Karabağlar Belediyesi'nde. Bu yüzden evimizi Karabağlar Belediyesi yıkmış. O kadar olaydan habersiz ki bize evin yıkıldığını karşı komşumuz söylüyor. Büyük bir hata var. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

CHP’li belediye öldü sanıp evini yıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN