• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de bir ilk

İzmir’de bir ilk

03.04.2019, 10:22

’in tek engelli meclis üyesi AK Partili , Egeli SABAH’a konuştu. Engelsiz bir Karşıyaka için çalışacağını ifade eden Baran, “Bunun için söz veriyorum” dedi

İzmir'de yürüme engelli Ahmet Uğur Baran, AK Parti'den Karşıyaka Belediye Meclis üyesi oldu ve bir ilki başararak kentteki tek engelli meclis üyesi olmayı başardı. AK Parti İzmir Teşkilatı'nın yakından tanıdığı isimler arasında yer alan ve İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı da yapan Ahmet Uğur Baran, "Karşıyaka Belediye Meclisi'nde engellilerin sesi olacağım. Engellilerin haklarını savunmak istiyorum" dedi. Daha önce AK Parti İzmir Engelliler Koordinasyon Merkezi İl Başkanlığı görevinde bulunan ve 24 Haziran genel seçimlerinde AK Parti İzmir Milletvekili Adayı da gösterilen Ahmet Uğur Baran, AK Parti'de Karşıyaka Belediye Meclis Üyeliği listesinde 1. Sıradan aday gösterildi. 31 Mart Yerel seçimlerinde bir ilki gerçekleştiren Baran, İzmir'deki tek engelli meclis üyesi olmayı başardı. İzmir'in tek engelli meclis üyesi Baran Egeli Sabah'a konuştu. Karşıyaka Çarşısı'nda görme engelliler için sarı şerit bulunmadığına dikkat çeken Baran, "Görme engelli kardeşlerimizden bu konuda şikayetler alıyoruz. Örneğin Karşıyaka Çarşısı'na görme engelliler için hissedilebilir yüzeyle sarı şerit yok. Böyle merkezi bir yerde sarı şerit bulunmaması bizi üzüyor. Bunun için elimden geleni yapacağım. Engelsiz bir Karşıyaka için savaş vereceğim" diye konuştu.

PARTİYE TEŞEKKÜR
AK Parti'nin gençlere, kadınlara önem verdiği gibi engellilere de büyük fırsatlar verdiğine dikkat çeken Baran, şöyle konuştu: Birinci sıradan meclise girdiğim için çok mutluyum. Çok sayıda tebrik telefonu aldım. Bu beni ve ailemi gururlandırıyor. Partimiz beni birinci sıradan gösterdi ve Karşıyaka Belediye Meclisi'ne girmemi sağladı. Bu AK Parti'nin engellilere ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Ben engelli bir meclis üyesi olarak İzmir'de oy veren vermeyen tüm engellilerin sesi olacağım. Karşıyaka'nın üst mahallelerinde kalan engelliler vatandaşlarımızın sahil kesiminde yaşayan engellilerle aynı imkanlara sahip olması için çalışacağım. Karşıyaka İzmir'in en fazla yaşlı nüfusa sahip ilçesi. Yaşlılarımız için projelerimiz olacak. Bununla alakalı çalışmalarımız var.

SORUNLARI BİLİYORUM
Karşıyaka'da yaşayan bir engelli olarak meclise girdim. Bu ilçede yaşıyorum ve yaşayarak engellilerin sorunlarını görüyorum. Bu konulara vakıfım. Örnek olarak Atakent'ten başlayan tramvay hattının Bostanlı'ya kadar olan kısmında bulunan taş dubaların aciliyetle kaldırılması için mücadele edeceğiz. Çünkü engelli vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde bu güzergahı kullanması için taş dubaların kaldırılması gerekiyor. Karşıyaka'daki tüm engelleri yaşayarak öğrendiğim için bütün sorunları biliyorum. Tüm yetkimi mecliste sonuna kadar kullanacağım. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın

ÇALIŞMA SÖZÜ
Karşıyaka Stadı'nın aynı yere yapılması için bir Karşıyakalı olarak mücadele edeceğim. Geçmişte olduğu gibi mücadelemizi bugün de sürdüreceğiz. 5 yıl boyunca Karşıyaka hemşerilerimin temsilcisi olacağım. Karşıyaka Belediye Başkanı, proje üretirken Karşıyakalıların fikirlerini alıp bu projeleri üretecek. Kafasına göre iş yapamayacak. Başkanı bunu mecbur bırakacağım. Karşıyaka halkının refah seviyesinin artırmak için uğraşacağım.

İzmir’de bir ilk haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN