• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ayrıcalık yapmadı diye sürgün yedi

Ayrıcalık yapmadı diye sürgün yedi

26.04.2019, 08:27

Büyükşehir’de Başkanı , işinde ayrıcalık yapmadı, yönetimle arası açıldı. ’li Başkan de göreve gelir gelmez Güzhan’ı sürdü

31 Mart yerel seçimleri sonrası belediye başkanlığı koltugunu Aziz Kocaoğlu'ndan devralan CHP'li Tunç Soyer'in ilk isi sürgün oldu. Başkan Soyer, göreve gelir gelmez ilk işi uzun yıllardır İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkanlıgı görevini başarıyla yürüten Aydın Güzhan'ı ESHOT Genel Müdürlüğüne Strateji Geliştirme Daire Başkanlıgı kadrosuna müdür olarak görevlendirmek oldu. Edinilen bilgiye göre yerel seçimlerden kısa süre önce belediye yönetimi, Büyükşehir'e iş yapan firmaların hak edişlerini kasadaki para ve tarih durumuna göre sırasıyla ödeyen Güzhan'dan Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt işini alan belediye sirketi IZBETON'un hak edişini öne almasını istedi. Güzhan, IZBETON'a ayrıcalık yapmak istemeyince yönetimle ipler koptu. Baskılar karsışında yerel seçimler öncesi izne ayrılmak zorunda kalan Güzhan, Baskan Soyer'in göreve gelmesi ile birlikte görevine geri döndü. Soyer de koltuğa oturur oturmaz Güzhan'ı görevden alıp ESHOT'a Strateji Geliştirme Daire Başkanlıgı'na müdür olarak görevlendirdi. Yeni görevlendirme sonrası izne ayrılan Güzhan'ın izin dönüşü emekli olacağı öğrenildi. Uzun yıllardır mali işler daire başkanlığı görevini yürüten Güzhan'ın görevden alınması çalışma arkadaşları arasında üzüntüyle karşılandı. Güzhan konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Egeli Sabah

Ayrıcalık yapmadı diye sürgün yedi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN