• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Belediyenin ihmali can alacak’

Karabağlar’daki ’nda ikamet eden vatandaşlar, 14 yıldır oturdukları binanın yanındaki inşaat yüzünden evlerinin temelinden kaymaya başladığını söylerken, “Belediye hiçbir şikayetimizi dikkate almıyor” diyerek tepki gösterdi

‘Belediyenin ihmali can alacak’
Giriş Tarihi: 2.5.2019

NİDA ALADAĞ

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, oturdukları apartmanın yanında başlayan inşaatın temel kazı çalışmaları sırasında, kendi binalarının temelinden zarar gördüğünü öne süren vatandaşlar şikayetçi oldu.
CHP'li Karabağlar Belediyesi'ndeki yetkililere durumu ilettikten sonra, oturdukları kendi binalarının mühürlendiğini ve bilirkişinin de 'Oturulamaz' raporu verdiğini söyleyen daire sahiplerinden Hasan Güven, "Yıkılma tehlikesi olduğunu söylediler.
Birçoğumuz evlerimizi terk ettik. Daha sonra tekrar belediyeye gittiğimizde ise mührü kırıp evde oturabileceğimizi söylediler. Şimdi bu söze nasıl güvenip, dairelerimize girelim? Diken üstündeyiz, can güvenliğimiz yok. Yetkililerden sorunumuzu çözmelerini istiyoruz. Malımızdan olduk, canımızdan olmayalım" dedi.

RAPORLA MÜHÜRLENDİ

Refet Bele Mahallesi'ndeki Hilal Apartmanı sakinleri, evlerinde diken üstünde oturduklarını söyledi. 14 yıldır oturdukları binanın yanındaki inşaat yüzünden binalarının temelinden kaymaya başladığı aktaran apartman yöneticisi Hasan Güven, "Bütün verdiğimiz dilekçelere rağmen inşaatın yapımı durdurulmadı.
Karabağlar Belediyesi yetkilileri apartmanımıza 'oturulamaz' raporu verdi ve mühürledi.
Tehlikeyi kendileri kabul etmelerine rağmen göz yumuyorlar.
Bizim apartmanımızın temeli hasar gördükten sonra müteahhit yaptığı binaya güçlendirme ekledi. Bunu en baştan yapması gerekiyordu. İş işten geçtikten sonra yapmalarının bir anlamı kalmadı" şeklinde konuştu.

‘Belediyenin ihmali can alacak’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA