• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’yı bıraktılar!

Foça’yı susuz bıraktılar!
Giriş Tarihi: 10.6.2019

Foça'nın büyük bir kesimine kuyulardan içme suyu taşıyan isale hattındaki patlama nedeniyle ilçe susuz kaldı. Bazı aileler acil su ihtiyaçlarını damacana su satın alarak, çevrede az sayıda bulunan doğal kaynaklardan araçlarıyla su taşıyarak veya artezyen kuyularından çekilen sağlıksız sularla gidermeye çalıştı. Ortaya çıkan manzara 'bu çağda bu ne manzara' dedirtirken, vatandaşlar CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Foça Belediyesi'ne tepki göstererek "Her şey çok güzel olacak dedikleri bu muymuş" dedi. İZSU'nun sitesinden yaptığı duyuruya göre de Foça'da susuzluk en iyi ihtimalle bu gece saat 24.00'a kadar sürecek.


MÜŞTERİLER GİDİYOR
Havaların çok sıcak olması, bayram ertesi ve yaz sezonu nedeniyle su tüketiminin çok arttığı ilçede kesinti vatandaşları canından bezdirdi. Bazı işletmeciler özel çalışan tankerlerle sorunu çözmeye çalışırken, sahildeki işletmeler taban temizliklerini deniz suyu ile, bulaşık ve diğer temizliklerini ise taşıma su ile halletmeye çalıştı. Foça Küçükdeniz Sahili'ndeki bir otelin işletmecisi olan Simge Oğuztaş, "Ne temizlik yapabiliyoruz ne bulaşık yıkayabiliyoruz. Müşteriler terk etmeye başladı. Çünkü banyo kısıtlı, tuvalet temizliğinde problem var. Yetkililere çoğunlukla ulaşamıyoruz. Ulaştığımızda da net bir cevap alamıyoruz" dedi.


Her şey çok güzel olacak dedikleri bu muymuş?"

Foça’yı susuz bıraktılar! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA