• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sıcak havalarda sokaktaki dostlarımızı unutmayalım

Sıcak havalarda sokaktaki dostlarımızı unutmayalım
Giriş Tarihi: 10.6.2019

WHATSAPP İHBAR HATTI - 0505 185 05 58 - NİDA ALADAĞ


İ
zmir'in Konak ilçesinde yaşayan vatandaşlar, içerisinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde tüm İzmirlileri sokak hayvanları için kapılarının önlerine bir kap su koymaya davet etti. Onların da bir canı olduğunu unutmamız gerektiğini belirten vatandaşlar, "Bu sıcaklarda hızlı hızlı soluyan hayvanlar, susuzluk nedeniyle ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Onları yaşatabilmek için yapabileceğiniz şey oldukça basit: Pencereniz ya da kapınızın önüne kullanmadığınız bir kap içine temiz su koymak. Hepsi bu" diye konuştu.

URLA'YA TOZ BULUTU ÇÖKTÜ
İzmir'in Urla ilçesine toz bulutu çöktü. Urla İskele'de önlerini göremediklerine dikkat çeken vatandaşlar, "Toz bulutunun sebebi, belediyenin sahilde iki yıldır hiçbir şey yapmadığı arazi. Boş arazi ne yeşillendiriliyor ne de asfaltlanıyor. Denize 20 metre mesafedeki bu rezillik kabul edilir gibi değil. Belediye yetkililerine defalarca şikayette bulunmamıza rağmen hala bir şey yapılmadı. Yeni Asır aracılığı ile sesimizi duyurmak istedik" dedi.

SEL TAŞKINI MEZARLIĞI PERİŞAN ETTİ
İzmir'in Tire ilçesine bağlı kırsaldaki Akyurt mahallesinde, 11 Ocak tarihinde yaşanan sel baskınında yıkılan mezarların bugüne kadar tamir edilmemesi vatandaşları derinden yaraladı. Bayram ziyareti için köy mezarlığına giden vatandaşların çoğu, gördükleri yürek burkan manzara karşısında gözyaşlarını tutamadı. Bazı vatandaşlar yakınlarının mezarlar yerlerini bulmakta büyük güçlükler çekti. Yaklaşık 6 ay önce yaşanan sel felaketinin son 50-60 yılın en şiddetli su baskını olduğunu hatırlatan vatandaşlar, "Felaketin ardından mezarlığımızda da büyük hasar oldu. Burada hepimizin yakınları yatıyor. Köy mezarlığının maneviyatımızda önemli bir yeri var. Üzüntümüz çok büyük. Mezarlığımızın eski haline getirilmesi için yetkililerden yardım bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Sıcak havalarda sokaktaki dostlarımızı unutmayalım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN