• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Linç davasında yeniden yargılama

Linç davasında yeniden yargılama
Giriş Tarihi: 14.6.2019

İzmir Bornova'da linç edilerek öldürüldüğü öne sürülen 3 çocuk babası Ekrem Kaceroğlu ile ilgili sanıkların aldığı mahkumiyet kararı, sanık avukatlarının cezayı fazla bulup itiraz etmeleri üzerine bir üst mahkemece bozuldu. 2015 yılı Ekim ayında Kobane eylemleri sırasında toplanan kalabalık arasında bulunan Kaceroğlu öldürülmüştü.

SİLAHLA ÖLDÜRÜLDÜ

İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlanan davaya Kaceroğlu'nun yakınları, 22'şer yıl hapis cezasına çarptırılan ve haklarında yakalama emri çıkartılan firari sanıklar Murat K, Suat D, Kubilay A. ve Reşit A'nın avukatları katıldı.

Reşat A.'nın avukatı Ercan Dönmez, "Adli Tıp Raporu'na göre ölenin vücudundan tespit edilen metal parçasının ancak 36 kalibrelik bir tüfekten atılabileceği belirtilmiştir. Oysaki sanıkta ele geçen tüfek 16 kalibreliktir. Mahkemenin mahkumiyet kararındaki gerekçeler kendi içinde çelişen ibarelerle doludur" dedi.Diğer sanık avukatı Tolga Turgut da, "Görüntülerde müvekkillerimizden biri tekme atıyor, diğeri de elindeki sopayı fırlatıyor. Otopsi raporuna göre Kaceroğlu ateşli silahla ölmüştür" diye konuştu.
Mahkeme, firari olan sanıklar hakkındaki yakalama emirlerinin kaldırılmasına, olayla ilgili ek savunmalarının alınması için adreslerine çağrı kağıdı gönderilmesine karar verdi.

METİN BURMALI

Linç davasında yeniden yargılama haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA