• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pasaport'ta korkutan iskele

İzmir Pasaport'ta korkutan iskele

02.07.2019, 10:08

On binlerce vatandaşın kullandığı ’nin platformu S.O.S veriyor. Bazı tahtaların kırılmış durumda olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Onarım istiyoruz” dedi.

İzmir'de her gün on binlerce insanın kullandığı Pasaport Vapur İskelesi'nin platformu tehlike saçıyor. İngilizler tarafından Fransızlara 1867 yılında yaptırılan ve yapımı 19 senede tamamlanan tarihi Pasaport İskelenin tahta platformları bakımsızlıktan SOS veriyor. Vapurdan inen vatandaşların karaya geçmek için kullandığı tahta platformun bazı tahtaları kırılmış durumda. Yaşanan bu duruma tepki gösteren vatandaşlar, "Platform tahtaları kırılınca denize düşme tehlikesi var. 3-4 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi buranın onarımını yapmıyor. Bakım yapılması için birinin denize düşmesi mi gerekiyor" diye tepki gösterdi. İzmir'de bulunan 9 vapur iskelesi arasında en çok kullanılanlardan biri olan Pasaport Vapur İskelesi'nde tehlike çanları çalıyor. Fransızlar tarafından inşaatına 1867 yılında başlanan ve 19 sene sonra tamamlanan Pasaport Vapur İskelesi'nin tahta platformu bakımsızlıktan alarm veriyor. Karşıyaka ya da Göztepe'ye gitmek için vapura binenler tahta platformdan yürürken büyük tedirginlik yaşıyor. Vatandaşlar tescilli yapı Pasaport Vapur İskelesi'ne giderken kullanılan tahta platformun bir an önce onarılmasını istiyor.

'KORKU YAŞIYORUM'
21 yaşındaki üniversite öğrencisi Müjgan Öğe, "Zaman zaman Pasaport Vapur İskelesi'ni kullanıyorum. Tahta platform üzerinde yürürken korku yaşıyorum. Sanki tahtalar kırılacakmış hissine kapılıyorum. Yetkilerden bir an önce bu duruma önlem almasını istiyorum. Kimsenin canı yanmadan, tahtalar kırılmadan onarılması gerekiyor. Tahtaları üzerinden yürürken insan büyük tedirginlik yaşıyor. Adımımı atarken çok dikkat ediyorum. Platform hiç güven vermiyor. Benim herhangi bir sağlık problemim ya da engelim yok. Ben bile yürürken zorlanıyorum. Engelliler ya da yaşlılar bu platformda nasıl yürüsün? Onlar için çok daha zor olabilir" diye konuştu. 61 yaşındaki yürüme engelli Şenol Cebeci, "Sık sık Pasaport Vapur İskelesi'ni kullanıyorum. Ayağımda problem var. Hem yaşlıyım hem de engelliyim. Yürürken çok zorlanıyorum. Kimsenin canı yanmadan iskele tahtalarının yenilenmesini istiyorum. Platform bu haliyle tehlike saçıyor. Yetkilileri göreve çağırıyorum" şeklinde konuştu.

EGELİ SABAH

İzmir Pasaport'ta korkutan iskele haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN