• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’a dördüncü şerit eklenecek

Altınyol’a dördüncü şerit eklenecek
Giriş Tarihi: 3.7.2019

trafiğini rahatlatma çalışmaları kapsamında 4 şeride çıkarılacak. Okulların açılmasına kadar bitmesi planlanan yol çalışmaları süresince trafik yer yer iki şeritten akacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi trafiği rahatlatmak için çalışmalara başladı. Bu kapsamda Altınyol'a dördüncü bir şerit eklenecek. İki etap şeklinde yapılacak çalışmalar kapsamında ilk önce Naldöken Kavşağı ile Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı arasında kalan 3.7 kilometrelik bölümde Altınyol'un deniz tarafı 3 şeritten 4 şeride çıkarılacak.
Daha sonra başlayacak 2'inci Etap çalışmaları kapsamında ise yine Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı ile Bornova ayrımı arası ele alınacak.

AĞAÇLAR TAŞINACAK

Altınyol'daki çalışmalar, bu hafta içinde yol gövdesinde kalan 50 adet ağacın (40 adet palmiye, 3 tane çam, 2 tane kara servi, 3 tane okaliptüs, 2 tane jakaranda) bölgeden transfer edilerek bakıma alınmasıyla başlayacak. Ardından yapım çalışmalarına geçilecek. Trafiğin rahatlatılması için yapılacak projenin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı başlamadan tamamlanması planlanıyor.
Bu ulaşım projesi ile Altınyol'un Karşıyaka'dan Konak yönüne gidişte sahil kısmı 1 şerit genişleyecek.
Altınyol'un tamamını (kara ve deniz) etkileyecek çalışmaların trafiği aksatmaması sağlanacak.
Altınyol'un hem deniz hem de kara tarafında yapılacak imalatlar süresince her iki kısımda da sadece yer yer trafik iki şeritten işleyecek.

Altınyol’a dördüncü şerit eklenecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN