• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çöpkentten temizkente

Çöpkentten temizkente
Giriş Tarihi: 12.7.2019

İzmir'in Bornova ilçesi Işıkkent semtindeki sanayi sitelerinin bulunduğu bölgenin çöp dağlarına teslim olduğunu yansıtan Yeni Asır'daki haberin ardından Bornova Belediyesi harekete geçerek temizlik çalışmalarına başladı. Temizlik çalışmalarının ardından Bornova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Çevre İl Müdürlüğü ve belediyelerce onaylanmış tesislerde yeniden üretimde kullanımı ya da enerji amaçlı geri dönüşüm, kazanım ve bertarafının sağlanması gerekmektedir" denildi. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Albayrak ise sorumluluğun öncelik olarak üretici de olduğunu ve boş araziye üretim atığı atanlara cezai işlem uygulayacaklarını söyledi. Öte yandan temizlenen alana esnafın yeniden çöp atmaya başladığı görüldü.

MERT ALPDÜNDAR

Çöpkentten temizkente haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA