• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Hastaneden çıkınca nereye gideceğim?’

İzmir’de kansere yakalanan , çalışamayınca kirasını ödeyemediği ’na ait evden çıkarıldı. Şimdi hastaneden çıkınca nereye gideceğini düşünüyor

‘Hastaneden çıkınca nereye gideceğim?’
Giriş Tarihi: 14.7.2019

İzmir'in Konak ilçesinde yaşayan 54 yaşındaki Günay Kahveci kanser hastalığıyla mücadele ederken evden çıkarıldı. Hastalığı nedeniyle işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirten Kahveci, "3'üncü evre meme kanseri olduğumu öğrendiğimde dünyam başıma yıkıldı. 17 yaşına kadar ailemden şiddet ve eziyet gördüm. Bu yaşıma kadar hep kendi çabalarımla ayakta kaldım. Annem ve babam bir geçmiş olsun bile demedi. Türkiye Denizciler Sendikası'na ait evde oturuyordum. Kiramı ödeyemediğim için mahkeme kararıyla evden çıkarıldım. Hastaneden çıkınca nereye gideceğimi bilmiyorum" dedi.

'ILACIMI ZOR ALIYORUM'

Kanser olmadan önce eğitim koçluğuyla geçinen Kahveci, "Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavim sürüyor. Hasta halimle her işimi kendim yapıyorum. İlacımı dahi zor alıyorum, bir su getirenim yok" dedi. Beş yıldır Türkiye Denizciler Sendikası'na ait dairede ikamet ettiğini belirten Kahveci, "Kiramı düzenli ödüyordum. Hastalanıp çalışamayınca ödeyemedim. Sendika da beni evden çıkardı. Çok çaresizim" dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Denizciler Sendikası Başkanı İrfan Mete, "Söz konusu daire şahsi malım değil, sendikaya ait. Hukuk ne diyorsa onu yapmakla yükümlüyüm. Kirasını düzenli olarak ödemeye devam etseydi bir sıkıntısı yoktu. Fakat 70 bin lira civarında borcu var. Hastalığından önce de kira alamıyorduk. Bu nedenle çıkışını sağladık" dedi.

NİDA ALADAĞ

‘Hastaneden çıkınca nereye gideceğim?’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA