• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Narlıdere metrosunda oluru Gökçe vermiş

Agra şirketi son olarak deneyimi olmamasına rağmen Narlıdere Metrosu İstasyonlarının yapımını üstlendi. Alt taşeron olarak kabul edilmesine de Büyükşehir Genel Sekreteri Buğra Gökçe’nin olur verdiği ortaya çıktı

Narlıdere metrosunda oluru Gökçe vermiş

17.07.2019, 09:28

CHP'nin eski Ankara İl Başkan Yardımcısı olan işadamı Özgür Aktepe, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden aldığı kıyak işlerle köşeyi döndü. Aktepe'nin şirketinin 4 yıl içinde aldığı iş miktarı 600 milyon liraya ulaştı. 2011'de Ankara'da CHP İl Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Ankaralı işadamı Özgür Aktepe, 2014'te İzmir'e taşındı. 2015'in Ekim ayında Agra Kent Hizmetleri A.Ş.'yi kurdu. 2015'te zemin stabilizasyonu ile işe başlayan ve 500 bin lira sermaye ile kurulan şirketini, Ocak 2018'de sermayesini 15 milyon liraya çıkardı. Şirketin böyle bir başarıyı sağlamasını ise İzmir Büyükşehir Belediyesi sağladı.

Şirket, özellikle CHP'li Büyükşehir'in lokomotif şirketi İZBETON'dan alt taşeron olarak aldığı milyonlarca liralık işlerle dikkat çekiyor. Şimdiye kadar istinat duvarlarından meydan düzenlemesine, parke taş döşeme işinden bordür döşeme işine kadar tüm işlerin verildiği şirket, son olarak istasyon inşaatı konusunda hiçbir iş deneyimi olmamasına rağmen yapımı süren Narlıdere Metrosu istasyonlarının yapımını üstlendi. Şirketin yeni aldığı metro istasyon imalatları ile birlikte Büyükşehir'in ihale ettiği ana yüklenicilerden aldığı iş miktarının 600 milyon lirayı geçtiği öne sürüldü. Haber, İzmir'de büyük yankı buldu. Egeli SABAH'ın ulaştığı belgeye göre Agra Kent Hizmetleri A.Ş.'nin Narlıdere Metrosu'na alt taşeron olarak kabul edilmesine İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe'nin olur verdiği ortaya çıktı. Ele geçen belgeye göre yüklenici Gülermak istasyonların yapımı için Agra A.Ş.'yi önerdi. Büyükşehir Belediyesi Raylı Sitemleri Daire Başkanı Mehmet Ergenekon da yükleniciden gelen talebi 4 Nisan'da onaylayıp üst yazı olarak Gökçe'nin oluruna sundu. Gökçe de 17 Nisan'da nitelikli yapı imalatı konusunda hiçbir deneyimi olmayan Agra A.Ş.'nin metro istasyonlarını yapmasına olur verdi.

Egeli Sabah

Narlıdere metrosunda oluru Gökçe vermiş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.