• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de sussuzluğa isyan

İzmir'de sussuzluğa isyan
Giriş Tarihi: 24.8.2019

’de ’nun kente su sağlayan boruların güzergahını değiştirme çalışmaları yüzünden Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli’ye günlerdir su verilemiyor. Su alabilmek için sokakta tanker yolu gözleyen vatandaşlar belediyeye isyan ediyor.

İzmir'in Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinde 3 gündür uygulanan su kesintisi nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan ve su ihtiyaçlarını tankerlerden gidermeye çalışan vatandaşlar, belediyeye büyük tepki gösterdi. Vatandaşlardan Menekşe Yılmaz, "Susuzluk rezillik demek. Yememiz içmemiz olmasın ama suyumuz olsun" diye dert yandı. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı sürdürülen İzmir Çevre Yolu, Kuzey Dalı (Menemen-Aliağa-Çandarlı) otoyol inşaatı güzergahında bulunan kuyulardan İzmir'e su aktaran isale hattının iki noktasında, İZSU'nun boruların güzergahlarını değiştirme çalışmaları nedeniyle, 20-25 Ağustos tarihlerinde Bornova, Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinin bazı mahallelerine su verilemiyor ve verilemeyecek.

REZİLLİK ÇEKİYORUZ
Su kesintisine hazırlıksız yakalandıklarını dile getiren vatandaşlar, ihtiyaçlarını sıraya girerek belediyelere ait su tankerlerinden karşılamaya çalışıyor. Çiğli'nin Güzeltepe mahallesinde yaşayan Menekşe Yılmaz, yaptığı açıklamada 3 gündür yaşadıkları susuzluk nedeniyle çok sıkıntı çektiklerini söyledi. Mahalle sakinlerinin tankerlerden su almak için uzun kuyruklarda beklediğini belirten Yılmaz, "Rezillik yani, çok kötü bir şey. Yememiz içmemiz olmasın ama suyumuz olsun. Sürekli böyle mi olacak. 2 günlüğüne tankerler gelecek, sonra ne olacak? Yazın ortasında çoluk çoluk perişan kaldık" diye konuştu.25 AĞUSTOS'A KADAR
Mahalle sakinlerinden Sıdıka Baki de sabahın erken saatlerinden itibaren mahalleye su getirecek tanker yolu gözlediklerini anlatarak, "Yaşamak böyle bir şey değil. 3 gündür su yok evde. Su olmayınca iş yapamıyoruz. İhtiyaçlarımızı gideremiyoruz. Suyumuzun bir an önce gelmesini istiyoruz" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada çalışmaların 25 Ağustos'a kadar süreceği, bu süreçte kesinti uygulanan ilçelerin bir bölümüne Tahtalı Barajı'ndan dönüşümlü su verildiği bildirildi.

'EVLERİMİZDE İÇME SUYUMUZ YOK'
Su bekleyen vatandaşlardan Nadiye Atmaca, musluklarından akmayan su nedeniyle 4 çocuğuyla mağdur olduğunu aktardı. Mahallelinin günlük işlerini yaparken zorlandığını vurgulayan Atmaca, "3 gündür çile çekiyoruz. Evlerimizde içme suyumuz yok. Tankerlerden aldığımız suyu ihtiyaçlarımız için kullanıyoruz. Kent yöneticileri biraz daha işlerini düzgün yapsınlar, halk da mağdur edilmesin" dedi.

İzmir'de sussuzluğa isyan haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN