• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Batı’dan Doğu’ya kardeşlik köprüsü

Batı’dan Doğu’ya kardeşlik köprüsü
Giriş Tarihi: 25.8.2019

’de kurulan Kan Kanser Derneği, ve ’da bulunan hastanelerde kanser tedavisi gören miniklere hayallerindeki hediyeleri ulaştırdı. Doğu’daki hastalara giden hediyeleri İzmir’deki hasta çocuklar paketledi.

Lösemili hastaların kan ve trombosit ihtiyacını karşılamak için kurulan Kan Ordusu Kanser Derneği, Van ve Erzurum'daki hastanelerde tedavi gören çocuklara hayallerindeki hediyeleri, İzmir'de tedavi gören çocukların yardımıyla ulaştırdı. Bornova'da yaşayan Serhat Aytan, 2015'te bir arkadaşına lösemi teşhisi konmasının ardından kan ve trombosit bağışçısı oldu. Aytan, aynı yıl 9 arkadaşıyla İzmir Kan Ordusu Kanser Derneği'ni kurdu.

KARDEŞ HASTANE İLAN EDİLDİ
Kan ihtiyaçlarının dışında, kanser hastası çocukları sevindirmek için moral günleri de düzenlemeye başlayan dernek, İzmir'den tayinleri Erzurum ve Van'a çıkan doktorlar aracılığıyla Atatürk ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerini 'kardeş hastane' olarak belirledi. Ve buradaki çocukları sevindirmek için harekete geçti. Dernek, oradaki çocukların istedikleri oyuncak ya da kıyafetleri hayırseverlerin desteğiyle alarak, İzmir'de tedavi gören çocuklarla birlikte paketleyip TIR'a yüklüyor. Hastane bahçelerine kadar götürülen hediyeler daha sonra hasta sedyeleriyle çocukların tedavi gördüğü servislerde dağıtılıyor. Ve dünyalar, büyük bir heyecanla paketleri açan minik hastaların oluyor.

TABLET VE AKÜLÜ ARAÇ
Van Yüzüncü Yıl Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'nde tedavi gören 14 yaşındaki Değer Varol, 2 ay önce doktorlarının "Seni en çok hangi hediye mutlu eder?" diye sorduğunu ve kendisinin de tableti olması istediğini dile getirdiğini söyledi. Kendisine tablet gönderildiğini belirten Değer, "Hayallerim gerçek oldu, çok teşekkür ederim" dedi. Hasta annelerinden Deniz Sencer ise 4 yaşındaki oğlunun akülü araba istediğini ve hayallerinin İzmir'den gelen hediyeyle gerçekleştiğini söyledi.

Batı’dan Doğu’ya kardeşlik köprüsü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN