• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Diplomatik muhtar

Diplomatik muhtar
Giriş Tarihi: 25.8.2019

İzmir Bayındır'da, Kızılcaova Mahallesi Muhtarı 51 yaşındaki Halil Yener'in okuma aşkı dur durak bilmiyor. Bugüne dek toplam üç üniversite bitiren 'Diplomakolik' muhtar, şimdilerde öğrenim gördüğü Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden de mezun olursa, diploma sayısını dörde çıkaracak. 2 dönemdir muhtar olan ve yüksek öğrenim serüvenine 1986'da başlayan Yener, Ankara Üniversitesi Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu İşletmecilik, AÜ İşletme Fakültesi ve AÜ Hukuk Bölümü Adalet Yüksek Okulu'ndan mezun oldu.

ARTIK EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORUM
Bayındırlıların 'Bilge muhtar' lakabını taktığı Yener, "Muhtarlık görevlerimin yanı sıra köy halkının ilçedeki resmi işlemlerine de yardımcı oluyorum. 87 yaşındaki annem Hatice Yener ile yaşıyorum. Evlilik planlarımı işlerden sürekli erteledim. Artık evlenmeyi düşünüyorum. Muhtarlıktan sonra Bayındır'da muhasebecilik yapacağım" dedi.

NADİR UYSAL

Diplomatik muhtar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA