• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de 'den 'ye ziyaret!

İl Başkanı Kerem Ali Sürekliİ "Bu seçimsiz bir dönem, fazla politika yapıp ortamı gererek siyaset yapmanın anlamı yok. İcraat yapalım" açıklamasını yaparken, İzmir İl Başkanı de, "İzmir'i ilgilendiren her konuda genelde ve yerelde uyumlu çalışmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

İzmir'de AK Parti'den CHP'ye ziyaret!

29.08.2019, 14:40

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'i ziyaret etti.

AK Parti İzmir İl Başkanlığına atanmasının ardından kendisini ziyarette bulunan Deniz Yücel'e iade ziyaretine giden Sürekli'ye il başkan yardımcıları eşlik etti.

Kerem Ali Sürekli, İzmir için önemli konularda CHP ile irtibatta olduklarını belirterek, "Aramızdaki kırmızı hat açık. Ziyaretimizde İzmir gündemini de değerlendiriyoruz. Bu görüşmelerimiz devam edecek. Önceliğimiz İzmir." dedi.

Belediyelerin icraatlarına katkılarını sürdüreceklerini, kenti ilgilendiren konularda ortak çalışacaklarını aktaran Sürekli, şöyle konuştu:


"Hükümetimizin İzmir'deki projelerine CHP'nin bakışını da takip edeceğiz. Gündemde şehir hastaneleri konusu var. Vatandaşlara da sivil toplum kuruluşlarına da CHP'ye de çalışmalarımızı anlatacağız. Onların da talepleri olabilir, taleplerini Ankara'da bakanlıklara götürürüz. Bu seçimsiz bir dönem, fazla politika yapıp ortamı gererek siyaset yapmanın anlamı yok. İcraat yapalım."

ORMAN YANGINI KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise AK Parti İl yönetimini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını bildirerek, "İzmir'e borcumuz var. İzmir'i ilgilendiren her konuda genelde ve yerelde uyumlu çalışmamız gerekiyor." diye konuştu.

Gerçek anlamda çoğulcu katılımcı bir demokrasiyi hedeflediklerini vurgulayan Yücel, İzmir'in gündemindeki konuları birlikte değerlendirmek istediklerini, yakın zamanda büyük hasara yol açan orman yangınlarının da bu konular arasında yer aldığını dile getirdi.

Yücel, orman yangınları ve sebepleri konusunda bilgi kirliliği olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:


"Orman yangınlarını istişare etmemiz ve benzer konularda bu kadar vahim sonuçlar olmaması için eş güdüm içinde çalışmamız lazım. İnsan olarak İzmirli olarak ciğerimiz yanıyor. Sık diyalog kurarsak daha etkili olabiliriz."

SÜREKLİ: "TAHKİKAT SÜRÜYOR"
Sürekli, orman yangınları konusunda teknik bilgileri CHP'li yöneticilere de ileteceklerini ifade ederek, "Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ile görüştük. Kendisi spekülasyondan dolayı üzgün. Orman yangınında süreci de o yönetmişti. Tam anlamıyla ciğerimiz yandı. Bir daha olmaması için adli tahkikat devam ediyor. Bazı üstlenenler de var bunlar değerlendiriliyor." diye konuştu.

Sürekli, orman yangınlarını önleme ve söndürme konusunda yapılanların da takdir edilmesi gerektiğini dile getirdi.

İki partinin il yöneticileri arasındaki görüşme basına kapalı devam etti.

AA

İzmir'de AK Parti'den CHP'ye ziyaret! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA