• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in kurtuluşu omuz omuza kutlandı

İzmir’in kurtuluşu omuz omuza kutlandı
Giriş Tarihi: 10.9.2019

’in düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümü kutlamalarına birlik ve beraberlik damga vurdu. Binlerce vatandaşın katıldığı yürüyüşte 350 metrelik Türk bayrağı taşındı

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü olan 9 Eylül, Basmane Karakolu önünden düzenlenen yürüyüş ile başladı. Yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın yanı sıra CHP, MHP, AK Parti, İYİ Parti milletvekilleri ile il başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kalabalık, Alsancak Cumhuriyet Meydanı'na kadar 350 metrelik Türk bayrağı taşıdı. Turistlerin de ellerinde Türk bayrakları ile kalabalığı selamlaması dikkat çekti.

'9 EYLÜL KUTLU OLSUN' PANKARTI

Yürüyüşte, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer, AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP İl Başkanı Deniz Yücel, MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve İP İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın üzerinde Atatürk'ün resmi bulunan '9 Eylül kutlu olsun" yazılı pankartı birlikte taşıdı. Kutlamalar kapsamında İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

GÖKYÜZÜNÜ KIRMIZI BEYAZA BOYADILAR

Kurtuluş Savaşı'nın sonunu tayin eden İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında gün boyu süren etkinlikler, SoloTürk ve Türk Yıldızları ekiplerinin gösterisiyle devam etti. Vatandaşlar, gösterileri alkışlarla izledi.

VALİ AYYILDIZ'A AFYON TOPRAĞI VERİLDİ

Kutlama programı, İzmir Valiliği önündeki törenlerle devam etti. Buradaki törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, ilçe belediye başkanları ve siyasi partilerin milletvekilleri ve yöneticileri katıldı. Törende, atlı süvari birliklerinin 9 Eylül'de İzmir'e girişi ve İzmir Valiliği binasında Türk bayrağını göndere çekilişi canlandırıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, birlik komutanına plaket takdim etti.

Ardından Büyük Taarruz Atlı Birliği'nin Afyonkarahisar'dan getirdiği Türk bayrağı ve toprak da, Vali Erol Ayyıldız'a teslim edildi. Türk bayrağını öperek teslim alan Ayyıldız, "Kutsal emanet ilelebet bizde ve İzmir'imizde yaşayacaktır. Vatan size minnettardır" dedi. Daha sonra törenler, Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti

İzmir’in kurtuluşu omuz omuza kutlandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN