• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karaburun’da büyük skandal

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, kanunen yasak olmasına rağmen kilit parke yapım işini CHP’li meclis üyesinin şirketine verdi. İşçiliğini de belediye personeline yaptırdı

Karaburun’da büyük skandal

08.10.2019, 09:25

31 Mart yerel seçimlerinde Karaburun Belediye Başkanı seçildikten sonra kendisini belediye şirketine müdür atayıp, maaşa bağlayan ardından da akrabalarını belediyeye ait işletmelere müdür yapan CHP'li İlkay Girgin Erdoğan, yeni bir skandala daha imza attı. Belediyenin, 5393 sayılı belediye kanuna göre yasak olmasına rağmen kilit parke yapım işi ihalesini CHP'li meclis üyesine verdiği iddia edildi.

ETİK DE DEĞİL
CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın skandalları bitmek bilmiyor. Başkan Erdoğan, 5393 sayılı belediye kanunu hiçe sayarak yasak olmasına rağmen 36 bin 367 lira tutarındaki kilit parke yapım işi ihalesini CHP'li meclis üyesine verdi. AK Parti Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı tarafından yapılan suç duyurusu üzerine İzmir Valiliği ön inceleme başlattı. Avcı tarafından İzmir Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü'ne yapılan suç duyurusunda Karaburun Mordoğan Mahallesi Meydanı'nda açık ihale usulü yapılması gereken kilit parke yapım işinin hukuka aykırı şekilde doğrudan temin usulü yapıldığı belirtildi. Teklif veren firmalardan Sebahattin Üstündağ Petrol Ürünleri İnş. Tur. Gıda San. Ve Tic. Ltd. Şti.'nin ihaleyi aldığı ve ticaret sicil gazetesine göre şirket ortağının CHP'li belediye meclis üyesi Sercan Sefer Çiğdemoğlu olduğu ifade edildi. Ayrıca Adem Avcı'nın yaptığı suç duyurusunda ihaleyi alan firmanın parke işini yaparken Karabağlar Belediyesi'nin malzemesi, araç, gereçleri ile işçilerini kullandığına dikkat çekildi. Konuyla ilgili Egeli Sabah'a konuşan AK Parti Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı, "Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren eş dostunu belediyeye dolduran, kendini çift maaş bağlatan Başkan İlkay Girgin Erdoğan, bu kez de CHP'li meclis üyesine kıyak geçtiğini görüyoruz. Kanun 'meclis üyesi belediyeye iş yapamaz' diyor. Başkan İlkay Girgin Erdoğan'ın yaptığı bu iş etik ve yasal değil. Bundan sonraki süreçte bu tip işlerin takipçisi olacağız. Belediyede yasal olmayan hiçbir işe izin vermeyeceğiz. Konuyla ilgili suç duyurumuzu yaptık. Soruşturma devam ediyor" dedi.

Egeli Sabah

Karaburun’da büyük skandal haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.