• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da eski eşini bıçaklayan sanığın cezası belli oldu

İzmir Buca'da eski eşini bıçaklayan sanığın cezası belli oldu

01.11.2019, 17:34 Güncelleme Tarihi: 01.11.2019,17:36

'in Buca ilçesinde bulunan 'ndeki bir otobüs durağında, eski eşi 'yı bıçakla yaraladığı gerekçesiyle yargılanan sanık , 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasına, tutuklu sanık Habip Kaya ile taraf avukatları katıldı.

Sanık Habip Kaya, öldürme niyetiyle hareket etmediğini ileri sürerek, "Vicdan azabı çekiyorum." dedi.

Mağdur Ayşe Kaya'nın avukatı Banu Seda Akyüz ise sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını talep etti.

Sanığın, olayda kasıt olmadığı şeklindeki savunmasının gerçeği yansıtmadığını belirten Akyüz, "Sanığın, dosya içindeki adli sicil kaydına bakıldığında dahi hükmedilen cezalardan daha önce de defalarca şiddet uyguladığı, bunu alışkanlık haline getirdiği açıkça görülmektedir." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığa önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi, ancak eylemin teşebbüs aşamasında kalmasından dolayı cezanın 18 yıla indirilmesine karar verdi.

Buca'da, Adatepe Mahallesi'ndeki bir otobüs durağında, 23 Mart'ta meydana gelen olayda, Habip Kaya, 5 ay önce boşandığı Ayşe Kaya'yı vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklamıştı.

AA

İzmir Buca'da eski eşini bıçaklayan sanığın cezası belli oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA