• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hayallerine direksiyon başında kavuştu

Hayallerine direksiyon başında kavuştu
Giriş Tarihi: 4.12.2019

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESHOT bünyesinde Bornova Evka-3 Metro ile Bostanlı İskele hattında sefer yapan 330 numaralı otobüsün şoförü Fatma Nihal Buruk Keleş (35), "Bu benim çocukluk hayalimdi" dedi. Sürekli ertelediği hayaline direksiyon başında kavuşan iki çocuk annesi Keleş, "Biz hep bastırılarak büyüyoruz. Böyle olmamalı. Kadın hakikaten çok güçlü. Biz de toplumda kendimize yer etmek zorundayız. Erkeğin gölgesinde kalmamalıyız" dedi. İzmir'deki toplu taşıma aracının direksiyonunda artık tırnakları ojeli, saçları fönlü kadınlar var. Otobüslerde çalışmaya başlayan 40 kadın şoförden biri olan Fatma Nihal Buruk Keleş de onlardan biri.

Hayallerine direksiyon başında kavuştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA