• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Develer için bakanlığa müracaat etti

Develer için bakanlığa müracaat etti
Giriş Tarihi: 15.1.2020
Avustralya'daki deve katliamına dünyadan büyük tepki yağarken, yaşatmak adına develere talip olduğunu açıklayan Aydın İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, bakanlığa resmi başvurusunu yaptı.

'GÖNLÜM RAZI DEĞİL'
Aynı zamanda Deveciler Federasyonu Başkanı olan Kaya, "Tarım ve Orman Bakanlığı'na ithal için müracaatta bulunduk. Türkiye'nin tek deve çiftçiliğinin sahibi olarak develerin öldürülmesine gönlüm razı gelmiyor. Bu yüzden 10 bin deveye ben talibim. Ülkemiz, koyun ve büyükbaş hayvan ithalatı yapıyor. Koyun ve büyükbaş hayvanlar gibi develeri de ithal ederek bakanlık ülkemize getirirse biz oradan temin edeceğiz" dedi.

DEVE SÜTÜ İHRAÇ EDİLİYOR
Türkiye'de deve sıkıntısı yaşandığını da kaydeden Kaya, "Bugün bu develer gelse 3 bin tanesinin alıcısı hazır bekliyor. Özellikle de dişi develere ihtiyaç var. Deve sütü çok değerli. Ben çiftliğimdeki develerin sütünü ihraç ediyorum" diye konuştu.

■ İHSAN KARATAŞ

Develer için bakanlığa müracaat etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN