• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'deki Uluslararası Tarım ve için () geri sayım başladı

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük tarım fuarından biri olan Uluslararası Tarım ve , 15’inci kez ’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. 6 Şubat’ta başlayacak olan fuarda 75 ülkeden 950 tarım ve hayvancılık firmasının katılması öngörülüyor.

İzmir'deki Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı için AGROEXPO geri sayım başladı

04.02.2020, 10:12

Orion Fuarcılık tarafından 6-9 Şubat tarihlerinde İzmir'de düzenlenecek olan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı AGROEXPO'da Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen tarım ve hayvancılık firma temsileri bir araya gelecek. Fuarın açılışını Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli yapacak.

700 MİLYON DOLARLIK İŞ HACMİ

75 ülkeden 950 firmanın katılacağı fuarda 360 bin ziyaretçi hedefleniyor. Yaklaşık 2 bin iş insanı arasında gerçekleştirilecek olan ikili görüşmeler ile 700 milyon dolarlık bir iş hacmi yaratılacağı bekleniyor.

ONUR KONUĞU ÜLKE ÖZBEKİSTAN, SIRBİSTAN VE FAS

Fuarın açılışında, onur konuğu olarak Özbekistan, Sırbistan ve Fas'tan bakan ve bakanlık temsilcileri ağırlanacak. Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunun etkin rol alacağı fuarda, Türkiye'nin en kapsamlı canlı hayvan sergisi kurulacak.

FUAR KAPSAMINDA YARIŞMALAR OLACAK

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İzmir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tire Süt Kooperatifi ve daha birçok kurumun desteği ile boğa ırk tanıtımları, en ağır boğanın seçildiği 'Ağır Abiler Yarışıyor' yarışması gerçekleşecek. Ayrıca, canlı hayvan şovları ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

DHA

İzmir'deki Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı için (AGROEXPO) geri sayım başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA