• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Saldırganın büyük yalanı isyan ettirdi!

Saldırganın büyük yalanı isyan ettirdi!
Giriş Tarihi: 12.2.2020

Sırf yazdığı ilacı beğenmedi diye boğazını jiletle doğrayan saldırganın “Büyü etkisindeydim. Hatırlamıyorum” şeklindeki savunması Dr. ’ü çileden çıkardı. Songür “Ne yaptıysa gayet bilinçli yaptı” diye konuştu.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta tarafından jiletle boğazından yaralanarak ölümden dönen Dr. Kadir Songür, sanık B.K.'nin "İçimde cinler vardı, büyü etkisindeydim. O anı hatırlamıyorum" şeklindeki savunması karşısında şoke oldu. İçini Yeni Asır'a döken Songür, "Direk odaya girip 'Yanlış ilaç yazmışsın!' diye bağırdı, bilinci yerindeydi" dedi. Sanığın yargılanmasına başlanırken, saldırıya uğrayan doktor ilk kez Yeni Asır'a konuştu.

"MUAYENE ETMEMİ İSTEMEDİ"
B.K'nin ifadesinde olay sırasında kendinde olmadığını, kendisine büyü yapıldığını iddia etmesinin trajikomik olduğunu belirten asistan doktor Kadir Songür, "Saldırgan polisteki ilk ifadesinde 'Doktoru kapı kapı aradım' demişti, şimdi de 'Büyü yapıldı' diyor. Öncek gelişinde ağrılarının MS'e bağlı olup olmadığını görmek için muayene etmek istedim. Kabul etmedi. 'Dizimdeki ağrıların neden olduğunu bilemeyecek kadar salak değilim' diye konuştu ve sadece ağrı kesici istediğini söyledi. 'Ağrı kesilmezse haftaya gelir, birinizi indiririm' dedi. Tehdit olayını hastaneye bildirmiştim" ifadelerini kullandı.


B.K. bir kez daha hakim karşısına çıkacak.

SAĞ ELİ HAVADAYDI
Saldırı anını da anlatan Songür, "İçeri girdi, sağ eli havada 'yanlış ilaç yazmışsın' diyerek art arda boynuma darbeler vurdu. Kanlar süzülmeye başladı. Kesici bir aletin parladığını gördüm. 2 parmağının arasına sıkıştırmıştı. Elimle ittirmeye çalıştım. Dışarıda bekleyen gardiyan, sanığı arkadan tuttu ve dışarı çıkardı. Koşarak acile gittim" dedi.


"EN AĞIR CEZA VERİLSİN!"
"Sanık B.K.'nın saldırı anında ne yaptığını, ne nediğini ve kime saldırdığını, neden saldırıdğını bilecek kadar bilinci ve zekası yerindeydi" diyen Dr. Kadir Songür, "Bu olay nedeniyle ben ölümden döndüm. Ailem, sevdiklerim büyük acılar çekti. Sanığa en ağır cezanın verilmesini istiyorum" dedi.

FATİH ŞENDİL

Saldırganın büyük yalanı isyan ettirdi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN