• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ben çok rahatım tahliye talebim yok

Ben çok rahatım tahliye talebim yok
Giriş Tarihi: 14.2.2020

İzmir'in Bayraklı ilçesinde 220 liraya internetten deney yapmak için satın aldığı siyanürle annesi Fatma (39) ile babası Mehmet Kalkan'ı (46) öldüren, aynı siyanür karışımıyla hazırladığı şerbeti zorla içirmeye çalıştığı kardeşi Emir Can Kalkan'ı da yaralayan üniversite öğrencisi Mahmut Can Kalkan'ın olaydan 1 ay önce bir arkadaşından siyanür bulmasını istediği ortaya çıktı.

'TADINA BAKMAK İÇİN'
Arkadaşından siyanürü tadına bakmak için istediğini açıklayan Kalkan, avukatının tahliye talebi ile ilgili ise, "Ben tahliye olursam nereye gideceğim ki, ev güzeldir. Ben rahatım ancak tekli koğuşa atmasınlar bu nedenle tahliye talebim yoktur" yanıtını verdi.

Mahkeme heyeti Kalkan'ın tutukluluğunun devamına karar vererek İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığına dair daha detaylı bir rapor düzenlenmesi için duruşmayı Nisan ayına erteledi. Kalkan'a, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nce hazırlanan raporda "Psikotik bozukluk" teşhisi konulmuştu.

METİN BURMALI

Ben çok rahatım tahliye talebim yok haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA