• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de engelli genci streç filme sarıp, tekme-tokat atmışlardı! Davada kan donduran açıklamalar

’de aynı iş yerinde birlikte çalıştıkları ve yüzde 50 engelli olan genci tekme-tokat atan, ardından da bulundukları anları cep telefonuyla kayda alan sanıkların yargılandığı dava, gönderildi.

İzmir'de engelli genci streç filme sarıp, tekme-tokat atmışlardı! Davada kan donduran açıklamalar

28.02.2020, 10:35

İzmir'in Konak ilçesinde aynı iş yerinde birlikte çalıştıkları ve yüzde 50 engelli olan Azad H.'yi (18), streç filme sarılıp üzerine su dökerek tekme-tokat atan, ardından da cinsel tacizde bulundukları anları cep telefonuyla kayda alan Nurullah S. ve Fırat K.'nin yargılanmasına devam edildi.
İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya mağdur Azad H., tutuksuz sanıklar Nurullah S. ve Fırat K. ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada, İzmir Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğünde görevli sosyal hizmet uzmanı Murat Dulkadir'in, Azad H.'nin sanıklardan korktuğunu belirtmesinin ardından, mahkeme heyetinin kararıyla mağdur Azad H.'nin ifadesinin alınması amacıyla duruşma salonu boşaltıldı.

"BAŞIMA BİRİSİ DEMİR BİR ŞEY İLE VURDU"
Olay günü Nurullah S.'nin gönyeyle kafasına vurduğunu söyleyen mağdur Azad H., "Küfür etti. Kapandım, kendimi korumaya çalıştım, ağladım. Tanık A.S. de olay yerindeydi 'Bu kadar hızlı vurmasaydın açılmış' dedi. Bunun üzerine Fırat K. 'Kötü olmuş öp de geçsin' deyince Nurullah S. gülerek üzerime yürüdü. Geri geri kaçmaya başladım. Şaka yapıyor sandım. Kaçacak yerim bitti. Nurullah S. uzanıp elimi öptü. Kafamı tutup cinsel organına bastırdı ve ileri geri hareketler yaptı. Ben debelendim, kurtulamadım. Başıma birisi demir bir şey ile vurdu. Bu olayı cep telefonuyla kaydetmişler. Nurullah S. bu hareketleri şaka maksadıyla yapmamıştır. Cinsel maksatla yapmıştır. Kamuoyuna, sosyal medyadan yansıyan streç filmle sarılıp yere yatırma olayı dava konusu olmadan önce meydana gelmiştir. Streç filme sarma olayında cinsel amaç olduğunu düşünmüyorum. Dava konusu olaya ilişkin görüntüleri eşim ve annem görmese, olay polise bildirilmese o iş yerinde çalışmaya devam edecektim" dedi.

"GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE KANIM ÇEKİLDİ, BAYILDIM"
Dava konusu cinsel istismar olayını görmediğini ancak gelininin kendisine görüntüleri izlettiğini söyleyen mağdur Azad H.'nin annesi ise "Eşi cep telefonundaki görüntüleri izlemiş. Bana 'Baksana ona ne yapıyorlar' diyerek izlettirdi. Görüntüleri izleyince kanım çekildi, bayıldım. Polisi aradık, şikayetçi olduk. Olaydan sonra oğlumla konuştum. Bana çalışmak zorunda olduğu için kendisine yapılanlara boyun eğdiğini anlattı" ifadelerini kullandı.
Olay anını cep telefonuyla kaydeden tanık A.S. de "Kendi aralarında gırgır şamata yapıyorlardı. Nurullah S. görüntüyü çekmemi istedi. Onlar bunu sürekli yapıyorlardı. Onların bu yaptığı hareketlerin normal olmadığını düşünüyorum. Kimse bu hareketlerin kendisine yapılmasını istemez" diye konuştu.
Mahkeme heyeti, sanıkların tutuklu yargılanma talebini reddederek, dava dosyasının İzmir 23. Asliye Ceza Mahkemesine iadesine hükmetti.

OLAY
İzmir'de yüzde 50 engelli olan Azad H. (18), çalıştığı şirketteki arkadaşları Nurullah S. ve Fırat K. tarafından streç filme sarılıp üzerine su dökerek, tekme-tokat attığı ve ardından cinsel tacizde bulunduğu görüntüler ortaya çıkınca olay, mağdur gencin ailesi tarafından yargıya taşındı. Olay tarihinde Azad H.'nin 17 yaşında olmasından dolayı, Nurullah S. ve Fırat K. haklarında "Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı" ve "Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek" suçlarından hazırlanan iddianame İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıklar Nurullah S. ve Fırat K., 4 ay tutuklu kalıp ardından tahliye edildi.

İHA

İzmir Konak'ta kan donduran görüntü! Engelli gence eziyet edip 'şaka' dediler! İşte yürekleri acıtan o video

İzmir'de engelli genci streç filme sarıp, tekme-tokat atmışlardı! Davada kan donduran açıklamalar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.