• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de utandıran görüntü! Hayvanlar için bırakılan mamaları çöpe attı

'de tarafından için bırakılan mamaları çöpe atan kişiye 392 lira idari para cezası kesildi. Ayrıca, ekipler süpürülen alana hayvanlar için tekrar mama takviyesinde bulundu.

İzmir'de utandıran görüntü! Hayvanlar için bırakılan mamaları çöpe attı

19.04.2020, 17:37

Karşıya Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, dün ilçede Cumhuriyet Mahallesi'nde sokak hayvanları için mama dağıtımı yapan Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, 6701 Sokak'ta da yol kenarına kuru mama bıraktı. Ekiplerin ayrılmasından sonra bir mahalle sakininin süpürgeyle tüm mamaları toplayarak çöpe atması, hayvanseverler tarafından görüntülenip belediyeye iletildi.

Veteriner zabıtası tarafından olay yerinde ilgili kişi hakkında idari yaptırım karar tutanağı tutularak, Kabahatler Kanunu gereği 392 lira idari para cezası uygulandı. Ayrıca, ekipler süpürülen alana hayvanlar için tekrar mama takviyesinde bulundu. Konunun 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde işlem yapılması için Karşıyaka Kaymakamlığı Hayvan Hakları İhlal Komisyonuna da iletileceği öğrenildi.

AA

İzmir'de utandıran görüntü! Hayvanlar için bırakılan mamaları çöpe attı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.