• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tekke lağım plajı!

İzmir'in gözde tatil beldesi Çeşme'nin merkezinde yer alan Tekke Plajı'na yağmur suyu kanallarından aktığı iddia edilen pis su vatandaşların tepkisine neden oldu.

Tekke lağım plajı!

16.6.2020

Özellikle yaz aylarında tatilcilerin yüzme havuzlarından boşalttıkları pis suların bu kanallar aracılığı ile denize boşaltıldığını ve suyun bu nedenle renk değiştirdiğini öne süren vatandaşlar, İZSU'yu da önceden önlem alıp kanal temizliği yapmamakla suçladı.

'BUNA BİR ÇÖZÜM BULUNSUN'
Çeşmeliler, "Plajın üst kısmında yer alan villaların yaz aylarında havuzlarında kullandıkları pis sular, yağmur suyu kanallarına karışıyor. Buradan da Tekke Plajı'na boşaltılıyor. Eskiden mavi olan plajın suyu şimdi renk değiştirdi. Ayrıca İZSU'nun yaz gelmeden önce yapması gereken kanal temizliğini yapmadığını öğrendik. Yaz mevsiminde nüfus artışı ile birlikte plajdaki kirliliğinde artmasından endişe ediyoruz. Yetkililer bu soruna bir çözüm bulsun" dedi.

METİN BURMALI

Tekke lağım plajı! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.