• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çesme’de bu kez de kanalizasyon patladı

'de geçtiğimiz pazar marina yakınındaki İZSU terfi istasyonunun borularının patlamasının ardından, önceki akşam da Çamlık yolunda kanalizasyon borusu patladı.

Çesme’de bu kez de kanalizasyon patladı
Giriş Tarihi: 1.7.2020

Etrafı pis suların kaplamasının ardından belediye tankerler dolusu suyla sokakları temizlemeye çalıştı. Çeşme'de tatilciler, "Biz nereye geldik böyle? Her gün bir patlama, turizm yıldızı bir kente yakışmıyor" dedi.

İLÇEYE YAKIŞMIYOR
MARİNA yakınındaki İZSU'ya ait terfi istasyonunda yaşanan arızanın ardından borular patlarken içinde insan dışkısı bulunan pis sular ilçe merkezindeki cadde ve sokaklara akmıştı. Park halindeki çok sayıda araba cadde ve sokaklarda mahsur kalmıştı. İZSU ekipleri tarafından kuru dere yatağına basılan bu atıklar denize de karıştı. Kirlilik nedeniyle marinada balık ölümleri yaşandı. Çevre felaketine el koyan Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Çeşme'de arızanın meydana geldiği İZSU'ya ait arıtma tesisinde ve dere yatağında incelemede bulundu. Alınan numune sonuçlarına göre İZSU yetkilileri hakkında Çevre Kanunu uyarınca idari işlem başlatılabileceği belirtildi. Önceki akşam da Çamlık yolunda kanalizasyonda meydana gelen patlama, ilçenin altyapı yetersizliğini tekrar gözler önüne serdi.

ERHAN GÜLENÇ

Çesme’de bu kez de kanalizasyon patladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA