• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yazdı soruna el attı

Yeni Asır yazdı Buca Belediyesi soruna el attı

10.8.2020

WhatsApp ihbar hattı: 0506 225 0344

İzmir'in Buca ilçesinde vatandaşlar, oturdukları mahallede bazı bina sahiplerinin kaçak kat çıktığını iddia ederek Yeni Asır'a şikayetlerini bildirdi. Haberimizi ihbar kabul eden Buca Belediyesi de hemen harekete geçerek vatandaşların belirttiği bölgede yasaya aykırı şekilde inşaat faaliyeti yürüten ve kaçak kat çıktığı iddia edilenleri tespit etmek için çalışma başlattı.

GEREKLİ İŞLEM YAPILACAK
Vatandaşların sorununu çözmek için Buca Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu mahalleye gittiği ve belirtilen adreslerde kontrol ve tespit çalışmalarına başladığı öğrenildi. Buca Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, "Yapılacak inceleme ve yasal süreç çerçevesinde yasaya aykırı olduğu tespit edilen yapılarla ilgili gerekli işlemler yapılacaktır. Vatandaşlarımıza duyarlılığı için teşekkür ederiz" denildi. Vatandaşlar ise hem Yeni Asır'a hem de Buca Belediyesi'ne teşekkür etti.

Yeni Asır yazdı Buca Belediyesi soruna el attı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.