• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'deki felaketinde hastalar başka hastanelere sevk edildi

Son dakika... İzmir'de sahte içkiden zehirlenen 4 kişi ölürken, 18 kişinin hastanedeki tedavileri ise sürüyor. Durumu ağır olan hastalardan bazıları, başka hastanelere sevk ediliyor.

İzmir'deki sahte içki felaketinde hastalar başka hastanelere sevk edildi

10.10.2020, 11:41

Son dakika... Karabağlar, Konak, Bayraklı, Bornova ve Gaziemir ilçelerinde dün, sahte içki içtikleri öne sürülen 18 kişi, mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınanlardan Çetin Esen (59), Mustafa Maya, Aydın Göksoy ve Adem Güneş (64) yaşamını yitirdi. Tedavisi tamamlanan 2 kişi ise tabur edildi. Ayrıca 6 yeni hasta da hastanelerde tedaviye alındı.

18 kişinin kentteki çeşitli hastanelerde tedavisi sürerken, bazılarının hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren hastalardan Mahmut Koçbaş'ın (68) yakını Sefa Koçbaş (42), "Babam Eski İzmir'deki bir aktardan el altından malzemeleri alıyor ve evde kendisi rakı yapıyor. İçtikten sonra rahatsızlanıyor. Ondan sonra ben tesadüfen aradım ve durumu öğrendim, rahatsızlandığını söyledi. Apar topar yanına gittim, kusmaya başlamıştı. Gözlerinde bulanıklık ve görme kaybı oluştu. Hemen hastaneye geldik ve yoğun bakıma aldılar. Şimdi durumu çok şükür biraz daha iyiye gidiyor. İster istemez çok korktuk. Çünkü, Kırıkkale'de 7 kişinin öldüğünü duyduk. Bizim insanımız biraz garip, böyle kaçak göcek işlere giriyorlar. Doktorlarımız ilgileniyorlar. Son 2-3 aydır babam kendi içkisini kendi yapıyordu. Daha önce de içiyordu ama böyle kaçak içkiye son 2-3 aydır girdi. Biz çok uyardık ama bizi dinlemedi" dedi.Aynı hastanede sahte içki nedeniyle tedavi gören İlhan Akkan'ın kız kardeşi Kevser Yeğin (65) ise, "Hastaneden bize sabaha karşı bir telefon geldi. Ben içkiyle birlikte ilaç aldı zannettim. Sonra kaçak alkol olduğu söylendi. İçeride çok vaka varmış. Doktorlar Basmane ve İkiçeşmelik'ten çok gelen olduğunu söyledi ancak benim kardeşim oraya gitmez. Etil alkolü alan bu işi yapıyor. Bakkallarda bile satılıyor. Bir gün böyle bir şey olacağını biliyordum ve maalesef şimdi oldu. Tek başına yaşıyordu, büyük ihtimal kendisi fenalaşmaya başlayınca sağlıkçıları aradı. Doktorlar durumunun ağır olduğunu az ümit olduğunu söyledi" dedi.

DURUMU AĞIR OLAN BAZI HASTALAR, BAŞKA HASTANELERE SEVK EDİLİYOR
İzmir'de sahte içki nedeniyle zehirlenen 18 kişinin tedavisi sürüyor. Durumu ağır olan hastalardan bazıları, başka hastanelere sevk ediliyor. İ

zmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavisi süren hastalardan birinin sevk edilmesi sırasında o anları görüntüleyen basın mensuplarına, özel güvenlik görevlilerinin görüntü alınmaması için müdahale ettiği görüldü. Muhabirin elinden telefonu almaya kalkışan güvenlik görevlisinin, iterek müdahalede bulunmasına anlam verilemedi.

Sahte içki zehirlenmesinde yaşamını yitiren Esen'in yakını: Çok az içmiş, bugün yaşamını yitirdi İzmir'de sahte içki kabusu! 18 kişi hastanelik 10 kişi gözaltında İzmir'de sahte alkol dehşeti! 9 kişi hastanede 7'sinin durumu kritik

İzmir'deki sahte içki felaketinde hastalar başka hastanelere sevk edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.