• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Menderes Ataköy'de iki buçuk milyon liralık operasyon!

Menderes Ataköy Tarım Kredi Kooperatifi başkanı, müdürü ve personelden oluşan 11 şüpheli jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Zanlıların iki buçuk milyon lirayı aşkın parayı zimmetlerine geçirdikleri iddia ediliyor.

Menderes Ataköy'de iki buçuk milyon liralık operasyon!

12.10.2020

İzmir'in Menderes İlçesi Ataköy Tarım Kredi Kooperatifi'nde, aralarında bir müdürün de bulunduğu 1'i kadın 11 şüpheli, 2 milyon 500 bin TL'yi zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla gözaltına alındı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, Menderes İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı ekipleri, aldıkları bir ihbarı değerlendirdi.

2017-2018 KAYITLARI İNCELENDİ
Ekipler iddiaya göre, Menderes Ataköy Tarım Kredi Kooperatifi'nde 2017-2018 yıllarında, aralarında kooperatif müdürü E. K., yönetim kurulu başkanı A. Ç., mühendis H. C.L. ve personelin de bulunduğu 11 kişinin "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, görevi kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik" suçu işleyerek, 2 milyon 500 bin TL'yi zimmetlerine geçirdiklerini tespit etti.

'HER ŞEY YOLUNDA' DİYE BAĞIRDILAR
Koordineli çalışma yürüten jandarma ekipleri, Gaziemir ve Menderes ilçelerinde, şüphelilerin bulundukları adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, Menderes Ataköy Tarım Kredi Kooperatif Müdürü E. K., Yönetim Kurulu Başkanı A. Ç., mühendis H. C.L., A. Ö., H.R.,D. R. , F. A.,Z.B.,E.Ç., A.M., ve M. K.'yı yakaladı. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye götürülürken, zanlıların bazı yakınlarının "Her şey yolunda. Dik dur" diye bağırdığı dikkat çekti.

Fatih ŞENDİL

Menderes Ataköy'de iki buçuk milyon liralık operasyon! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.