• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çeşme'deki hastanede ameliyat başarısı: Kopmak üzere olan kolu kurtardılar

Odun keserken kolunu motorlu testereye kaptıran 71 yaşındaki 'ın sol kolu, kopmak üzereyken Çeşme Kalp Damar Cerrahı . Dr. ve . Dr. tarafından gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatla kurtarıldı.

Çeşme'deki hastanede ameliyat başarısı: Kopmak üzere olan kolu kurtardılar
İHA

20.11.2020, 13:38

Edinilen bilgiye göre, motorlu testere ile odun keserken kaza sonucu sol kolunu testereye kaptırarak ağır yaralanan ve kolu kopmak üzere olan Necati Özkan, İzmir'in Çeşme ilçesindeki Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Aşırı derecede kan kaybeden Özkan'a acil serviste ilk müdahaleyi Kalp ve Damar Cerrah olan Başhekim Op. Dr. Orhan Güngör ile birlikte Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Fırat Erpala ve Anestezi Uzmanı Hicret Yeniay yaptı. Aşırı kan kaybeden hastanın kanaması kontrol altına alındı.

Yapılan ilk müdahaleden sonra durumu kritik olan hasta hemen ameliyata alındı. Ameliyatta, Başhekim Güngör, atar damara müdahale ederken, kesik olan sinir tendomları, kas ve kemik parçalanmasına da Op. Dr. Fırat Erpala tarafından müdahale edildi. Motorlu testerenin parçaladığı kemiğe de içeriden ve dışarıdan plakalar konuldu. Koldaki iki kemikten sadece birisinin tuttuğu kopmak üzere olan kol, başarılı bir ameliyat sonucunda kurtarılmış oldu.İki doktorun gerçekleştirdiği başarılı ameliyatın ardından hasta normal odaya alındı. Özkan'ın el sıcaklığı ve el dolaşımının iyi olduğu gözlemlenirken, hastanın kısa bir süre sonra taburcu edileceği öğrenildi.

Başarılı bir ameliyat sonucunda kolu kurtarılan Necati Özkan, kazanın meydana geldiği anda kendini kaybetmek üzereyken toparladığını ve kolunu sıktığını söyleyerek, "Arkadaşlar da koştular ve kolumu sardılar. Beni hastaneye getirdiler. Konuşulanları hayal meyal hatırlıyorum. Sonra beni ameliyata alarak kolumu kurtarmışlar. Başarılı ameliyatla kolumu kurtardıkları için başhekimimize ve doktorumuza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Hemşireler de çok yardımcı oluyorlar" dedi.

Çeşme'deki hastanede ameliyat başarısı: Kopmak üzere olan kolu kurtardılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.