• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de FETÖ'ye ağır darbe! Hücre evleri basıldı

Son dakika haberi: Fethullahçı Terör Örgütü’nün sözde Türkiye İmamı firari Mustafa Özcan’ın damadı Muhammet Bozkurt İzmir’de saklandığı Gaybubet evinde yakayı ele verdi. Gerçekleştirilen operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan ve Gaybubet olarak kullanılan bu evlerde 66 şüpheli şahıs yakalandı. Aramalarda sahte kimlikler 11 adet, yüklü miktarda nakit para (16.600 Dolar - 3.700 Euro - 90.000TL - 9Ata Altın) ve dijital materyaller ele geçirildi.

İzmir'de FETÖ'ye ağır darbe! Hücre evleri basıldı
SABAH

04.12.2020, 08:38 Güncelleme Tarihi: 04.12.2020, 11:39

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalarda; FETÖ/PDY Terör Örgütü içerisinde görev yapan örgüt mensuplarının yakalanmamak adına tedbir uyguladıkları, örgütün vermiş olduğu talimat doğrultusunda sık sık ev değiştirerek temiz olarak adlandırdıkları örgütsel kaydı bulunmayan şahıslar üzerine kiralanan ve yakın akrabalarından dahi gizledikleri Gaybubet Evi olarak adlandırdıkları Hücre Evlerinde barındıkları belirlendi.Güncel örgütsel faaliyetlerine bu evlerde devam ettikleri tespit edilen aralarında FETÖ Terör örgütünün Türkiye İmamı M.Ö'nün damadı Muhammet Bozkurt'un de bulunduğu, Karşıyaka ve Hatay İl İmamları, TSK ve Emniyet Mahrem İmamları, Eğitim Danışmanları, Büyük Bölge Talebe Mesulleri, Büyük/Küçük Bölgeciler, Mütevelliler, İhraç TSK ve Emniyet Mensuplarınında bulunduğu İzmir merkezli ve ülkemizin farklı mahkemelerinden aranması olan şüphelilere yönelik 60 adreste operasyon gerçekleştirildi.Gerçekleştirilen operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan ve Gaybubet olarak kullanılan bu evlerde 66 şüpheli şahıs yakalandı. Aramalarda sahte kimlikler 11 adet, yüklü miktarda nakit para (16.600 Dolar - 3.700 Euro - 90.000TL - 9Ata Altın) ve dijital materyaller ele geçirildi. Şüpheliler emniyette sorguya alındı.

İzmir'de FETÖ'ye ağır darbe! Hücre evleri basıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.