• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

K.F.C. Gıda’dan iki solunum cihazı bağışı

Menemen Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden K.F.C. Başkanı Birol Celep, pandemide en çok ihtiyaç duyulan solunum cihazlarından iki tane ve solunum cihazı kitlerinden 20 tane bağışta bulundu.

K.F.C. Gıda’dan iki solunum cihazı bağışı

19.12.2020

Organik tarım yaptırdığı bölgelerde adil ticaret (FFL) felsefesini benimseyen, Türkiye'nin organik tarımda lider firmalarından K.F.C. Gıda; kuru incir, kuru üzüm ve kuru kayısı üretim bölgelerinde sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. K.F.C. Gıda, Kovid-19 virüsünün pandemiye dönüşmesi sonrasında, virüse yakalanan insanların en çok ihtiyaç duyduğu sağlık cihazlarının başında gelen solunum cihazlarından iki tane, solunum cihazı kitlerinden de 20 tane alarak Menemen Devlet Hastanesi'ne bağışladı. Solunum cihazı yoğun bakım ve öncesinde hayati tehlikenin atlatılmasında büyük rol oynuyor.

EN DOĞRU HAMLE
Menemen Devlet Hastanesi'nin Başhekimi Dr. Yalçın Yıldırım'ı makamında ziyaret eden K.F.C. Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep, solunum cihazlarını ve solunum cihazı kitlerini teslim etti. Başhekim Dr. Yıldırım da, Celep'e teşekkür plaketi verdi. Bakırçay havzasında yaptıkları üretimle 63 ülkeye, yıllık 60 milyon doların üzerinde ihracat yaptıklarını dile getiren Celep, "Böylesine büyük bir katma değerin oluşmasında Bakırçay havzasında yaşayan ve bizimle çalışan insanlarımızın büyük katkısı var. Yapılan ihracatlardan elde edilen gelirin bir kısmını, tekrardan üreticilerimiz ve yerel halkımızın yararına kullanmak gerektiğine inanıyoruz. Pandemi döneminde virüse yakalanan vatandaşlarımızın yoğun bakım ve öncesinde hayati tehlikelerinin atlatılmasında büyük bir rol oynayan solunum cihazı ve solunum cihazı kitleri bağışının bu anlamda doğru bir hamle olduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde üretim bölgelerimizden kazandıklarımızla, üretim bölgemize katkılarımız sürecek" diye konuştu.

TÖRENLE TESLİM EDİLDİ
Menemen Devlet Hastanesi'ndeki bağış törenine K.F.C. Gıda firmasını temsilen Satın Alma Müdürü Basri Karaorman, Satış Müdürü Güney Atalay ve ziraat mühendisleri katıldı. Ayrıca K.F.C. Gıda sözleşmeli üreticilerini temsilen, üzüm üreticileri Hakkı Sönme ve Mustafa Sucular da törende yer aldı.

K.F.C. Gıda’dan iki solunum cihazı bağışı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.