• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Siber tacizde ceza ağırlaşıyor

Siber tacizde ceza ağırlaşıyor

2.3.2021

PANDEMİ sürecinde insanların internette geçirdikleri süre artınca, siber taciz ve zorbalığa maruz kalma oranları da yükseldi. İzmir Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Ruhan Erdem, siber taciz vb. olaylarda ceza artırımı öngörüldüğünü vurguladı. Bu eylemlerin sosyal medya gibi elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanılarak gerçekleştirilmesi durumunda, şikayete bağlı olmaksızın soruşturmaya başlanacağını belirten Erdem, "Dava sonucunda da suç sabit görülürse ceza artırımına gidilir" dedi.

Siber tacizde ceza ağırlaşıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.