• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Menemen’i CHP’ye Mikser Mustafa kaybettirdi”

CHP’nin İzmir Menemen’deki mağlubiyetinin yankıları sürüyor. AK Partili Pehlivan’a borçlanma yetkisi verilmesi için destek vermesi nedeniyle hakkında disiplin süreci başlatılmasının ardından partiden istifa eden Hasan Ünal, Yeni Asır’a konuştu. Ünal, “Soyer’in vekili Mustafa Özuslu ortalığı ‘mikser’ gibi karıştırdı. Adaylık için tüm üyelere mavi boncuk dağıttı” dedi.

“Menemen’i CHP’ye Mikser Mustafa kaybettirdi”

22.3.2021

CHP'nin Menemen'de belediye başkanvekilliğini kendi meclis üyeleri arasından 3 fire verip AK Parti'ye kaptırmasının yankıları sürüyor. Geçtiğimiz günlerde AK Partili Başkanvekili Aydın Pehlivan'ın işçi ve esnaf borçlarını ödemek için istediği borçlanma yetkisine CHP'li 2 meclis üyesi ile birlikte destek veren ve ardından haklarında disiplin süreci başlatılınca partiden istifa eden Hasan Ünal, CHP'nin yaşadığı bu hezimetin perde arkasını Yeni Asır'a anlattı. "İzmir Büyükşehir Belediyesi ile o siyasi partinin il örgütü arasında eğer soğuk savaş varsa, bunun ilçe belediyelerinde hizmete ve ayrıca ilçe örgütlerinde çok ciddi anlamda negatif yansımaları olur. Bunu Menemen'de gördük" diyen Ünal, "Bu süreçte Başkan Tunç Soyer'in vekili Mustafa Özuslu ortalığı bir 'mikser' gibi karıştırdı. İl Başkanı Deniz Yücel de yanlış aday belirleyince sonuç böyle oldu" dedi.

Hasan Ünal, İl Başkanı Deniz Yücel'in de Deniz Karakurt'u aday göstererek hata yaptığını söyledi.

6 KİŞİ İLE GÖRÜŞTÜLER
Büyükşehir cephesinin CHP İl Başkanlığı'nın aday yapmak istediği Deniz Karakurt'a karşı çıktığını ifade eden Ünal, "Büyükşehir adına süreci Başkanvekili Mustafa Özuslu yürüttü. Özuslu, Aksoy tutuk-landıktan sonra meclis üyeleri-ni tek tek makamına davet etti. 6 kişi ile görüştü. Olay duyulunca İl Başkanlığı bu ziyaretlerin önünü kesti" dedi. Ancak Özuslu'nun seçim sürecine müdahale etme-ye devam ettiğini aktaran Ünal, "Bir gün bir meclis üyesi arkadaşım aradı. İsmi Çağlar Gülez. 'Büyükşehir'in adayı benmişim' dedi. Bir gün Ali Yılmaz aradı 'Aday benim' diye konuştu. Bir gün diğeri, bir gün başkası aradı. Yani ortada iddiası olmayan arkadaşlarımız bir anda kendisini aday potansiyelinde gör-meye başladı. Çünkü Özuslu herkese mavi boncuk dağıttı. İnsanların psikolojisini düşü-nebiliyor musunuz? O meclisteki seçime 15 dakika kala, genel başkan yardımcılarımızın adayı açıklamasını bekliyoruz ve o anda adaylık bekleyen çok sayıda kişi var. Deniz Karakurt ismi açıklanınca da tabi adaylık bekleyenlerin psikolojisi çöktü. Mustafa Özuslu bu süreci mik-ser gibi karıştırdı. Aday da yan-lış belirlenince sonuç böyle oldu" ifadelerini kullandı.Mustafa Özuslu

GENÇLİK KOLLARINI DA KARIŞTIRDI
Mustafa Özuslu'nun CHP il örgütüyle ilgili tüm konulara bulaştığını ifade eden Hasan Ünal, İl Gençlik Kolları kongresinde yaşanan kavganın Özuslu nedeniyle kaynaklandığını öne sürdü. Ünal, "Mustafa Özuslu ilçe kongrelerini domine etmeye çalıştı, yönetemedi. Ayrışma ve kavgalara sebebiyet verdi" dedi.

TORUN VE YÜCEL SIYIRMAYA ÇALIŞTI
CHP İzmir İl yönetiminin borçlanma yetkisine CHP'li 3 üye olarak olumlu oy vermelerinin ardından kendilerini belediye başkanvekili seçiminde CHP içinden AK Parti'ye oy veren isimler olarak suçlandıklarını ifade eden Hasan Ünal, "Ancak disipline sevkimiz için gelen yazıya bakıyorum, 'Grup kararına uymadı-ğınız ve borçlanma konusunda evet oyu verdiğiniz' için diye belirtiliyor. 1 ay önce istifa eden kadın meclis üyesi arkadaşımıza da '3 firenin biri bu arkadaşımız' dediler. Ya kardeşim matematik bilmiyorsunuz, 1'di 4'e çıktı. Belki fireler bu 4 kişiden biri de değil. Ama bir şekilde bu süreci yürüten Seyit Torun'un ve Deniz Yücel'in birilerini kurban verme ve kendilerini de bu süreçten sıyırma arzusu hedefi vardı. Bunu gerçekleştirdiler" dedi.

Erhan GÜLENÇ

‘Vicdanımızın sesini dinledik suç mu?’

“Menemen’i CHP’ye Mikser Mustafa kaybettirdi” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.