• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Son dakika: İzmir’de 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı’nın mimarı da tutuklandı

Son dakika haberi...İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen depremde yıkılan ve 37 kişinin ölümü, 17 kişinin ise yaralanmasına sebep olan Rıza Bey Apartmanı’nın mimar, proje müellifi ve fenni mesulü olan Serdar Bayram tutuklandı.

Son dakika: İzmir’de 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı’nın mimarı da tutuklandı
SABAH

30.03.2021, 21:12 Güncelleme Tarihi: 30.03.2021, 21:18

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen depremde Rıza Bey Apartmanı yıkılmış, apartmanın yıkılmasıyla birlikte 37 kişi hayatını kaybetmiş, 17 kişi ise yaralanmıştı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Rıza Bey Apartmanı'nın yapı müteahhidi Hasan Hüseyin Özkan depremin ardından gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.RIZA BEY APARTMANI'NIN MİMARIYDI
Yürütülen soruşturma kapsamında apartmanın mimari proje müellifi ve fenni mesulü olduğu belirlenen Ali Serdar Bayram, Çatalca'da yakalandı. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı tarafından SEGBİS yoluyla ifadesi alındıktan sonra hakimliğe sevk edilen Bayram, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

İzmir'de hatalı yıkım faciaya sebep oluyordu: 'Komşunun oğlu sayesinde kurtulduk' Rıza Bey Apartmanı’nın yerine yeşil alan yapılacak

Son dakika: İzmir’de 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı’nın mimarı da tutuklandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.