• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan emekli amirallerin skandal bildirisine tepki

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyesi dernek ve vakıflar, bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki gösterdi. Platform adına Konak Meydanı'nda açıklama yapan Cüneyd Dayhan, açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını, bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbelerinin ellerinden alınması ve cezalandırılmaları gerektiğini düşündüklerini de kaydetti.

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan emekli amirallerin skandal bildirisine tepki

05.04.2021, 15:50

Platform adına Konak Meydanı'nda açıklama yapan Cüneyd Dayhan, 15 Temmuz'dan ders alamayan bazı emekli askerlerin milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cüretine kalkıştığını söyledi.

Türk milletinin 15 Temmuz gecesi darbeyi önlediğini ve darbecilere meydanları dar ettiğini kaydeden Dayhan, bildiriye imza atanların görevde oldukları dönemde neye hizmet ettiklerinin herkes tarafından bilindiğini söyledi. Dayhan, şunları kaydetti:

"Millet iradesine karşı hala bu gibi antidemokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan İzmir'den, Konak Meydanı'ndan haykırarak ilan ediyoruz: Hodri meydan.

Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını, şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, milletin iradesi yanında darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz."

Dayhan, açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını, bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbelerinin ellerinden alınması ve cezalandırılmaları gerektiğini düşündüklerini de kaydetti.

İletişim Başkanı Altun'dan skandal bildiriye tepki: Hukuk önünde hesap verecekler Yargıtay'dan 104 amiralin darbe imalı bildirisine tepki: Milletin iradesini hedef alan hiçbir güç ve oluşum kabul edilemez Skandal bildiri sonrası harekete geçildi! 10 şüpheli gözaltına alındı

İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformundan emekli amirallerin skandal bildirisine tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.