• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer’den 3 yeni ‘BAL’ bombası

’de belediyecilik anlamında hiçbir hizmet yapılmazken Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li , bir yandan HDP’lilere, diğer yandan ’nden (BAL) sınıf ve dönem arkadaşlarına koltuk, maaş, hatta ikinci maaş dağıtmaya devam ediyor. Soyer, şimdi de ’dan getirdiği okul arkadaşını ’ye genel müdür yaptı. Bir diğer sınıf arkadaşına ise, ’dan ikinci maaşı vermeyi sürdürdü. Bir başka BAL’lıya ise, TETUSA’dan maaş bağladı.

Soyer’den 3 yeni ‘BAL’ bombası

8.4.2021

İzmir'in hali ortada. Trafik keşmekeş halde, her yağmurda sel felaketine maruz kalıyoruz. Körfez, özellikle Meles Deresi ve civarı, havaların ısınmasıyla yeniden kötü koku yaymaya başladı. Kentte belediyecilik anlamında hiçbir şey yapılmadığını bugün bütün İzmir biliyor ve görüyor. Koyu CHP'liler kabul etmese de objektif değerlendirme yapan CHP'liler de bunu dile getiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu her İzmir'e geldiğinde İzmirlilerin isyanıyla yüzleşmek zorunda kalıyor...AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİ
Buna rağmen CHP'li Başkan Tunç Soyer, kentin sorunlarını çözmek için hiçbir şey yapmıyor...Kendisi bir yandan belediyenin gayrimenkullerini satmakla diğer yandan ise, kadrolara PKK'nın siyasi uzantısı HDP'den gelen isimleri doldurmakla meşgul. Bakmayın çok entel gözükmeye çalıştığına... Belediyeyi tam bir ahbap-çavuş ilişkisiyle yönetiyor. Bornova Anadolu Lisesi'nden (BAL) dönem arkadaşlarına koltuk ve maaş dağıtmaya devam ediyor. İşte 3 yeni BAL bombası...9 BİN 300 KİŞİNİN BAŞINA GETİRDİ
Bu köşede Soyer'in daha önce Etiyopya'da ikamet eden sınıf arkadaşı Ercan Türkoğlu'nu Afrika'dan transfer ettiğini yazmıştık. Soyer, Türkoğlu'nu belediye şirketi İZDOĞA'ya yönetici olarak atamıştı. Ancak, Türkoğlu, geçtiğimiz günlerdeki şirket genel kurulunda İZDOĞA'nın seçilen yeni yöneticileri arasında yer almadı. Biz de bu gelişmeyi duyururken Soyer'in bu arkadaşını başka bir göreve getirebileceğini söylemiştik. Yanılmadık. Soyer, Etiyopya'da yıllarca ikamet eden Türkoğlu'nu belediyenin en önemli şirketlerinden biri olan ve tam 9 bin 300 çalışanı bulunan İZENERJİ şirketine genel müdür yapıverdi.

Ersan Odaman

Ercan Türkoğlu

ODAMAN VE DÖLEK'E MAAŞ
Bu arada Soyer, belediyede Toplum Sağlığı Daire Başkanı yaptığı sınıf arkadaşı pretisyen hekim Sertaç Dölek'e de ikinci maaşı vermeyi sürdürdü. Dölek, yeniden İZBETON Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Soyer, Belediye Spor Kulubü'nün başına getirdiği BAL 1984 mezunu mimar Ersan Odaman'a maaş bağlamanın yolunu da buldu. Odaman, Belediye iştiraklerinden TETUSA şirketinin yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Bir yandan "Elimde 250 bin CV var" diye şov yapan Soyer, diğer yandan koltukları işte böyle dağıtıyor...

TÜRKOĞLU: ELİME SU DÖKECEK AZDIR
İZENERJİ'NİN Genel Müdürlüğüne getirilen Ercan Türkoğlu'nu aradım. Atamayı doğruladı. Kendisine Başkan Soyer'in sınıf arkadaşlarını belediyede yönetici yapması nedeniyle 'liyakat' noktasındaki eleştirileri hatırlattım ve bu eleştirilerden rahatsız olup olmadığı sorusunu yönelttim. Çok iddialı konuştu. Aynen şunları söyledi: "İzmir çocuğuyum. Hem kişisel geçmişim hem Tunç Başkan'la dostluğum benim için gurur kaynağıdır. Uluslararası düzeyde yaptığım işler benim için gurur kaynağıdır. Yani liyakat konusunda Türkiye'de 3 kişi olacaksa biri benim. Çok iddialı söyleyeyim. Benim 40 yıllık uluslararası kariyerim var. Liyakat konusunda mütevazi olmaya gerek yok, elimize su dökecek insan çok azdır" ifadelerini kullandı.

SOYER, HANGİ SINIF ve DÖNEM ARKADAŞINI HANGİ GÖREVE GETİRDİ?

AHMET Altan - Başdanışman
ERDAL Kemahlıoğlu - Ege Şehir Planlama A.Ş'de Yönetim Kurulu Üyesi
ŞAHİN Beygu - Şirket yönetim kurulu üyesi
DR. Sertaç Dölek - Toplum Sağlığı Daire Başkanı-İZBETON Yönetim Kurulu Üyesi
DR. Kadir Devrim Demirel - Eşrefpaşa Hast. Başhekimi

'LAY LAY LOM' BELEDİYECİLİĞİNİN FOTOĞRAFI
YENİ Asır'ın Bornova Belediyesi'nin denetim raporunda yer alan skandalları ortaya koyan dünkü manşeti büyük yankı uyandırdı. Haberimiz ilçede günün konusu olurken Bornova Belediyesi'nden basın kuruluşlarına ilginç bir haber bülteni servis edildi. Bu bültene göre CHP'li Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, birlikte pasta keserek İduğ'un göreve gelişinin 2. yıldönümünü kutlamışlardı. Üstelik pastanın üzerinde de İduğ ve Soyer'in resmi vardı. Bizim manşet haberimizde de vurguladığımız gibi belediye tel tel dökülürken İduğ ve Soyer'in elele pasta kestiği fotoğrafı İzmir'deki 'lay lay lom' belediyeciliğini de gözler önüne sermiş oldu.

Erhan GÜLENÇ

Soyer’in BAL’lı ekibi iş başında Soyer sevgisi karşılıksız kalmadı

Soyer’den 3 yeni ‘BAL’ bombası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.