• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

değil ...

’nda seferlerin aksaması nedeni ile istasyonlar yolcularla dolup taştı. Metro vagonlarında insan yoğunluğu yaşanırken duruma tepki gösteren vatandaşlar, “ metrosu Çin metrosuna döndü” dedi

Çin Metrosu değil İzmir...

9.4.2021

Koronavirüs salgını sebebiyle toplu taşıma araçlarında düzenlemeye gidilirken, kentteki ulaşım araçlarından İzmir Metrosu'nda zaman zaman seferlerin aksaması vatandaşları mağdur etti. Önceki akşam saat 19.00'da işten çıkıp, evlerine gitmek için metro istasyonlarına giden vatandaşlar gördükleri kalabalık karşısında şoke oldu. Vatandaşlar cep telefonları ile kalabalığın fotoğraflarını çekip, tepkilerini dile getirirken yoğunluğun yaşandığı istasyonlardan biri de Çankaya Metro İstasyonu oldu.

'SOYER'E TAVSİYE VERSİNLER'

Seferlerin aksaması nedeni ile metronun geciktiği her dakika istasyondaki kalabalık katlanarak artarken, gelen vagonların da insanlarla dolu olduğu gözlendi. Vagonlardaki ürküten kalabalık yüzünden vatandaşlar uzun süre metroya binemezken, tepki gösteren vatandaşlar, "İzmir metrosu resmen Çin metrosuna döndü. Metroyu beklerken 'Depo' yazan boş araçlar geçiyor. Sonuçta istasyonlarda yoğunluğun oluştuğu saatler belli. Bir de üzerine metro seferleri aksayınca istasyonlar daha da kalabalık oldu. Mutasyonlu virüsün daha hızlı bulaştığı söyleniyor ancak aynı vagona doluşan bu kalabalıkta maske takılsa bile koruyacağını sanmıyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilim Kurulu, toplu taşıma araçlarındaki yoğunluk için de Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e tavsiyelerde bulunsun" diye konuştu.

■ METİN BURMALI

Çin Metrosu değil İzmir... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.