• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tarım ve hayvancılığa Büyükşehir darbesi

'in ilçesi CHP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından çöp depolama alanı haline getiriliyor. Büyükşehir'in Karateke Köyü Sulama Kooperatifi tarafından Büyükbaş Hayvan Çiftliği yapılması planlanan mera arazisine 'Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi' kurmak için ÇED başvurusunda bulunması Tireli çiftçiyi çileden çıkardı.

Tarım ve hayvancılığa Büyükşehir darbesi

18.5.2021

Ödemiş, Bayındır ve Selçuk'un çöplerinin Tire'ye getirilip kurulması planlanan tesiste depolanacağını belirten Karateke Muhtarı Erkan Tutkaç, "Meraya katı atık tesisi kurmak hangi akla hizmettir. Tarım ve hayvancılığı bitirmek istiyorlar" dedi. Köye 4-5 dakika yürüme mesafesindeki meraya böyle bir tesis kurulmak istenmesinin saçmalık olduğuna işaret eden Tutkaç'a, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu da destek verdi. İbişoğlu, projenin bu bölgede tarım ve hayvancılığa büyük zarar vereceğine dikkat çekti.

ÇİFTLİK ALANINA ÇÖP TESİSİ
TUTKAÇ, "Daha önce Karateke Köyü 892 parselde bulunan arazimize 2 bin 700 büyük baş hayvan kapasiteli çiftlik yapmaya karar vermiştik. Sonra aynı alana BŞB'nin çöp tesisi kuracağını öğrendik. İmza toplayıp itiraz ettik. Söz konusu alan hem mera hem de hemen yanda köy mezarlığı var.
Zaten 1 km ileride çöplük var. Orası değil de neden mera tercih edilir anlamış değiliz" diye konuştu.KÖYLÜLER KARARDAN DÖNÜLMESİNİ İSTİYOR
İSYAN eden Karatekeli köylüleri ise Tunç Soyer'in kararından vazgeçmesini istedi. Meranın talan edil-mek istendiğini ifade eden köylüler, "İki dünya bir araya gelse de bu tesi-si yaptırmayacağız. Şu an bile Ödemiş ve Bayındır'ın çöpleri Tire'ye getirilip vahşi şekilde depolanıyor. Tire, Küçükmenderes'in çöplüğü olmasın" diye tepki gösterdi.

NADİR UYSAL

Tarım ve hayvancılığa Büyükşehir darbesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.