• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'deki o belediyede skandal atama! CHP'li vekilin hukukçu olmayan kızı hukuk işleri müdürü olmuş!

Son dakika... CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın hukukçu olmayan kızı Ezgi Yıldız’ın İzmir Torbalı Belediyesi’nin Hukuk İşleri Müdürü yapılması büyük şaşkınlık yarattı. İşte çarpıcı son dakika haberinin ayrıntıları...

İzmir'deki o belediyede skandal atama! CHP'li vekilin hukukçu olmayan kızı hukuk işleri müdürü olmuş!
SABAH

28.05.2021, 09:15

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 'PES' dedirten son dakika haberi... CHP'de Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın hukukçu olmayan kızı Ezgi Yıldız'ın İzmir Torbalı Belediyesi'nin Hukuk İşleri Müdürü yapılması büyük şaşkınlık meydana getirdi. İşte detaylar:

Torbalı Belediye Başkanlığı görevini yürütürken solunum rahatsızlığı nedeniyle vefat eden İsmail Uygur, kendisine adaylığı konusunda destek veren CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın kızı Ezgi Yıldız'ı özel kalem müdürü yaparak devlet memuru olmasını sağlamıştı. Yıldız ardından Veteriner İşleri Müdürü olarak atanmıştı. Veteriner olmadığı gibi hukukçu da olmayan Yıldız'ın son olarak belediyenin Hukuk İşleri Müdürü olması büyük şaşkınlık yarattı.

2 YILLIK HALKLA İLİŞKİLER MEZUNU

2 yıllık halkla ilişkiler mezunu olan ve bunu 4 yıla tamamlamak için özel bir üniversitede hâlâ öğrenci olan Yıldız'ın hukuk eğitimi almadan belediyenin lehine ve aleyhine açılan davaları nasıl takip edeceği de merak konusu oldu. Sürekli "Liyakat" vurgusu yapan CHP Genel Merkezi'nin Torbalı Belediyesi'ndeki arka arkaya yapılan bu atamalara sessiz kalması dikkat çekti.

Torbalı Belediye Başkanlığı seçimine yapılan itirazın ardından mahkeme belge ve görselleri istedi Torbalı seçiminde ikinci istifa şoku

İzmir'deki o belediyede skandal atama! CHP'li vekilin hukukçu olmayan kızı hukuk işleri müdürü olmuş! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.