• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bornova’da işçi kıyımı iddiası

Yerel seçimlerde halktan, işçiden ve emekten yana olduğunu dile getiren CHP'li belediyeler, söylediklerinin tersini yapmaya devam ediyor.

Bornova’da işçi kıyımı iddiası

3.6.2021

İzmir'de CHP'li Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, belediyede kadrolu olarak çalışan 28 işçiyi atmak için kolları sıvadı. Tasarruf tedbirleri gerekçesi ile daha önce pek çok çalışanın fazla mesai ücretlerini keserken aynı zamanda belediyede istihdam ettiği CHP kökenli isimlere de ses çıkarmayan İduğ'un, yıllardır belediyede çalışan kadrolu 28 işçiyi toplu olarak işten atma kararı alması tepki topladı. İduğ'un pandemi nedeniyle 30 Haziran'da sona ermesi planlanan işten çıkarma yasağının kaldırılmasının ardından hemen harekete geçeceği öğrenildi.


LİSTEYİ DE HAZIRLAMIŞ
İDUĞ'UN Bornova Belediyesi'nde çalışan 5'i kadın 28 işçiyi topluca işten çıkartmak için liste hazırladığı da ortaya çıktı. Listeye göre, işçilerden 26'sının 1 Temmuz, diğer 2 işçinin ise 29 Kasım itibarıyla işten çıkartılacağı öğrenildi.
İsmi yer alan işçilerin ise yargıya başvuracağı ve CHP Genel Merkezi'ne giderek eylem yapacağı da kaydedildi.

METİN BURMALI

Bornova’da işçi kıyımı iddiası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.